18
sierpień 2017, piątek
IMIENINY: Heleny, Ilony

TERAZ
Partly Cloudy
26°
DZIŚ
Mostly Cloudy
30°
JUTRO
Showers
21°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Lipiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Informator

GCKiS

  • GCKiS w Kobierzycach, fot. M.Mazurkiewicz


Gminne Centrum Kultury i Sportu

 

Miejsce do życia aktywnych mieszkańców – tak w skrócie można scharakteryzować Gminę Kobierzyce. Dzieje się tutaj naprawdę dużo. Organizowanych jest wiele imprez, zarówno o charakterze lokalnym, jak i regionalnym, a mieszkańcy – i to w każdym wieku - mają do wyboru szeroki wachlarz zajęć, w czasie których mogą realizować swoje talenty i pasje.

 Miejscem, gdzie codziennie tętni życie rozrywkowe, kulturalne i sportowe jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach. Dba ono nie tylko o atrakcyjną ofertę dla mieszkańców, ale również o integrację lokalnego środowiska.

 Duży wybór zajęć sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wyjątkowo prężnie działają zwłaszcza sekcje i zespoły muzyczne, taneczne czy sportowe, które przyciągają zarówno młodzież, jak i dorosłych, dla których są świetną odskocznią od codzienności. A wszystko to pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mają pewność, że przekazywana im wiedza i umiejętności są fachowe i stoją na najwyższym poziomie.

 I są tego efekty. Wychowankowie GCKiS w Kobierzycach odnoszą liczne sukcesy na arenie nie tylko lokalnej, ale i międzynarodowej. Ważne, że każdy może spróbować swoich w sił w dziedzinie, która go interesuje. Aby dołączyć do silnej reprezentacji gminy, wystarczy przyjść do Centrum Kultury i sprawdzić, jakie możliwość otwiera praca pod opieką profesjonalnych instruktorów kulturalnych i sportowych. To oferta skierowana do wszystkich mieszkańców, bowiem uczestnikom zajęć spoza Kobierzyc zapewniony jest bezpłatny, codzienny dojazd busem.

 Na tym jednak nie koniec. Wsparcie ze strony GCKiS otrzymują również przedszkola z terenu gminy, w których prowadzone są zajęcia rytmiki dla dzieci. Tu rozwijają się muzyczne i taneczne talenty, które później mogą się doskonalić na zajęciach w Centrum.

 GCKiS jest również organizatorem wielu imprez. Każda okazja i święto mają swoje miejsce w kalendarzu wydarzeń: Sylwester, Mikołaj, Opłatek, Andrzejki, Ostatki, konkursy czy festiwale. Wśród nich są również te najbardziej prestiżowe - Dożynki Gminne, na które co roku ściągają tłumy. Kobierzyce doczekały się również wielu stałych imprez, które od lat przyciągają uzdolnioną młodzież z regionu i z kraju, jak choćby Grand Prix Modeli Samochodowych, Dolnośląski Integracyjny Przegląd Teatrów Amatorskich "Kobierzycki Arlekin" czy Festiwal Tańca.

 GCKiS przykłada dużą wagę do upowszechniania czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Kobierzyce. Sprzyja temu sieć bibliotek publicznych działających w Kobierzycach, Bielanach Wrocławskich, Jaszowicach, Pustkowie Wilczkowskim, Tyńcu Małym i Wierzbicach. Dodatkowo, Centrum dba o kulturę żywego słowa, organizując m.in. spotkania autorskie, wieczory żywego słowa, przedstawienia teatralne i konkursy recytatorskie.

 Przy bogatej ofercie zajęć, Gminne Centrum Kultury i Sportu może poszczycić się imponującym zapleczem i wyposażeniem. Posiada salę teatralno-kinową na 150 miejsc z pełnym wyposażeniem audiowizualnym i telebimem. Dzięki niemu może organizować, m.in. koncerty, spektakle, wieczornice, wystawy, seminaria i szkolenia.

 Ponadto Centrum posiada kawiarnię Art - Center na 60 miejsc. Każdy może organizować tu różnego rodzaju przyjęcia, spotkania rodzinne i okolicznościowe imprezy z pełną obsługą gastronomiczną. Znajduje się tutaj również kawiarenka internetowa (czynna od wtorku do niedzieli w godz. 15.00 - 22.00), bilard i wypożyczalnia kaset video.

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu

ul. Ludowa 7, 55-040 Kobierzyce

tel. +48 071 31 11 200, +48 071 31 11 852

e-mail: gckis@kultura-kobierzyce.pl

PRZEJDŹ DO STRONY

 
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
GCKiS
GCKiS