18
luty 2019, poniedziałek
IMIENINY: Alberta, Szymona, Konstancji

TERAZ
°
DZIŚ
°
JUTRO
°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Styczeń 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Informator

Profilaktyka Raka Piersi

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. pl. Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław/ budynek B (poziom -1, gabinet nr 10) realizowany jest Projekt „Realizacja działań edukacyjnych oraz poprawa dostępności usług medycznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w subregionie wrocławskim i m. Wrocław w latach 2016 – 2018” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównym projektu jest zwiększenie świadomości kobiet aktywnych zawodowo z terenu woj. dolnośląskiego - subregionu wrocławskiego i m. Wrocław poprzez zachęcanie ich do wykonywania badań profilaktycznych z zakresu raka piersi, w okresie: 01.08.2016-30.04.2018. Projekt ma za zadanie promowanie postaw prozdrowotnych w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów, poprzez zwiększenie udziału mieszkańców subregionu wrocławskiego i m. Wrocław w badaniach profilaktycznych. Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym (blisko 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe) i stanowi główną przyczynę zgonów kobiet (13% wszystkich zgonów pacjentek onkologicznych). Znajomość objawów i regularne wykonywanie badań profilaktycznych są kluczowe dla rozpoznania tej choroby, podjęcia odpowiedniego leczenia i zmiany tych niepokojących statystyk. Niestety, poziom świadomości zdrowotnej Polek nie jest wystarczający. Zbyt mała liczba kobiet zgłasza się na badania profilaktyczne nawet wówczas, gdy są bezpłatne i powszechnie dostępne.

ZASADY REKRUTACJI KOBIET NA BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE
w ramach projektu:

„Realizacja działań edukacyjnych oraz poprawa dostępności usług medycznych w ramach
Programu Profilaktyki Raka Piersi w subregionie wrocławskim i m. Wrocław w latach 2016-2018 r.”

Miejsce wykonywania badań mammograficznych:
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu,
pl. Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław/ budynek B (poziom -1, gabinet nr 10)

  1. Do badania mammograficznego w ramach projektu mogą przystąpić kobiety z następujących powiatów województwa dolnośląskiego - milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki trzebnicki, wołowski, wrocławski oraz m. Wrocław.
  2. Do badania mammograficznego może przystąpić każda pracująca kobieta w wieku 50-69 lat, która w ciągu  ostatnich dwóch lat nie wykonywała badania mammograficznego w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz posiada aktualne ubezpieczenie.
  3. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa w projekcie i przesłanie na adres Pracodawcy Zdrowia, ul. Fabryczna 10, 53-609 Wrocław lub podpisanego skanu na adres a.kopka@pracodawcyzdrowia.pl

MAMMOBUS

Informacje o badaniach mammograficznych prowadzonych w poszczególnych miejscowościach są podawane w aktualnościach na stronie internetowej gminy oraz na profilu w serwisie Facebook. Na bieżąco można równeiż śledzić harmonogram postoju mammobusów na stronie: www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/mammobusy/
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
KOSiR
KOSiR