26
czerwiec 2017, poniedziałek
IMIENINY: Jana, Pawła

TERAZ
Breezy
21°
DZIŚ
Scattered Showers
23°
JUTRO
Mostly Cloudy
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Uwaga na barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego to roślina, która osiąga od 1 do 4 m wysokości, występuje głównie na terenach wilgotnych, w pobliżu cieków wodnych, kanałów i rowów, także na poboczach dróg oraz na nieużytkach czy odłogach. 


Barszcz Sosnowskiego ma działanie toksyczne i alergizujące. Posiada właściwości parzące, które ujawniają się w wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza mogąc powodować bardzo poważne trudno gojące się rany, trwałe blizny i zapalenie skóry.

Właściciel bądź władający nieruchomością zobowiązany jest do usunięcia przedmiotowej rośliny. Aby skutecznie pozbyć się barszczu Sosnowskiego konieczne jest zastosowanie środków chemicznych, oraz powtarzanie zabiegu chemicznego zwalczania minimum 4-krotnie.

W związku ze stwierdzeniem występowania Barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Kobierzyce, Urząd Gminy Kobierzyce podjął kroki w celu zwalczania w/w rośliny. Stwierdzenie występowania barszczu Sosnowskiego na terenach znajdujących się w Gminie Kobierzyce należy zgłaszać do tut. Urzędu Gminy pod nr tel. 71 36 98 111 lub pod adresem mailowym: hmichalak@ugk.pl

Hanna Michalak
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
GCKiS
GCKiS