1 Kwietnia Rozpoczął Się Narodowy Spis Powszechny

Ludności i Mieszkań 2021 

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Termin zakończenia spisu może ulec zmianie w związku z prowadzonymi obecnie pracami nad nowelizacją ustawy o spisie. O ostatecznym terminie zakończenia spisu GUS będzie informował na stronie www.spis.gov.pl.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny, o której mowa w ustawie o statystyce publicznej (Dz. U. z 2020r. poz. 443, z późn. zm.)

Jak spełnić obowiązek spisowy? Wystarczy wejść na stronę internetową GUS www.spis.gov.pl, zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy. Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące logowania do formularza spisowego i zawartych w nim pytań.

W przypadku braku dostępu do Internetu, można spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod nr: 22 279 99 99, jak również stacjonarnie w Urzędzie Gminy Kobierzyce, gdzie przygotowane są 2 stanowiska spisowe.

Jeśli nie spiszą się Państwo samodzielnie, skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy (telefonicznie lub bezpośrednio), aby przeprowadzić spis. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu pracownika statystyki publicznej, spis będzie przebiegać szybko i sprawnie.

Zgodnie z ustawą, nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Przekazane przez Państwa dane są prawnie chronione, a każdy pracownik statystyki publicznej ślubuje przestrzeganie tajemnicy statystycznej.

Najlepiej nie odkładać obowiązku spisowego do ostatniej chwili. Dzięki formularzowi internetowemu mogą Państwo spisywać się w dogodnym miejscu i czasie.

Plakat GUS

Plakat GUS