20
czerwiec 2024, czwartek
IMIENINY: Diny, Bogny, Florentyny

TERAZ
zachmurzenie małe
22°
DZIŚ
zachmurzenie małe
22°
JUTRO
zachmurzenie małe
31°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Maj 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Piknik Międzypokoleniowy

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych i niepełnosprawnych, promocja rodziny, integracja środowiska lokalnego – to główne założenia Pikniku Międzypokoleniowego, zorganizowanego 19.lipca przez Dzienny Dom Pomocy w Tyńcu Małym.

To już drugi raz kiedy mogliśmy spotkać się z rodzinami naszych pensjonariuszy. Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej, poznania się, podzielenia swoimi doświadczeniami, pielęgnowania więzi rodzinnych, a przede wszystkim do dobrej zabawy – mówi Sylwia Bajek kierownik Dziennego Domu Pomocy w Tyńcu Małym. 

Międzypokoleniowy piknik był okazją do prezentacji plac plastycznych, występów, wspólnych zdjęć oraz wymiany ogrodniczych doświadczeń.

Takie miejsca jak Dzienny Dom Pomocy w Tyńcu Małym są niezwykle potrzebne.  Na co dzień przebywa tu 30 osób z naszej Gminy, które skończyły 60 lat i nie są aktywne zawodowo. Opiekunowie zapewniają podopiecznym pomoc  w rozwijaniu i wzmacnianiu aktywności oraz samodzielności życiowej – podkreśla Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce.

Piknik Międzypokoleniowy odbył się dzięki wsparciu finansowym w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" Moduł II "zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+". Do udziału w pikniku zostali zaproszeni: Wójtowie Ryszard Pacholik i Piotr Kopeć , Sekretarz Maria Wilk, Przewodniczący Rady Gminy Henryk Łoposzko oraz sołtys wsi Tyniec Mały Janusz Gargała.

Gracjana Rutkowska

Zdjęcie z pikniku 1

 

Zdjęcie z pikniku 2

 

Zdjecie z pikniku 3
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR