Program szczepień przeciwko wirusowi HPV dla mieszkanek Gminy Kobierzyce 

 

SZANOWNI  PAŃSTWO,

Gmina Kobierzyce należy do grupy samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową. Od roku 2008 Gmina Kobierzyce sfinansowała szczepienia przeciwko wirusowi HPV dla 915 dziewczynek – mieszkanek Gminy.

 

W roku 2021 Gmina realizuje

 Program szczepień  przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)            

dziewcząt urodzonych w 2009 roku -  mieszkanek Gminy Kobierzyce

 

WARUNKI UDZIAŁU W PROGRAMIE:

  1. Szczepienia skierowane są do dziewczynek mieszkających na terenie gminy Kobierzyce, urodzonych w  roku 2009.
  2. Aby wziąć udział w ww. programie i zaszczepić córkę, należy dostarczyć do Urzędu Gminy Kobierzyce następujące dokumenty:

a)  Zgoda na powierzenie danych osobowych dziecka oraz rodzica/opiekuna prawnego podmiotowi realizującemu szczepienia tj. NZOZ Przychodnia Rodzinna Kajderowicz i Biliński, Małgorzata Kajderowicz-Kowalik /druk w załączeniu/

b)  Zgoda na zaszczepienie dziecka /druk w załączeniu/

c)  Potwierdzenie faktu zamieszkiwania na terenie Gminy Kobierzyce – pierwsza strona PIT za 2020 rok złożonego do Urzędu Skarbowego wraz z potwierdzeniem złożenia  /w uzasadnionych przypadkach inny dokument świadczący o zamieszkaniu na terenie Gminy Kobierzyce/.

Harmonogram:

  1. Telekonsultacja z lekarzem  29.03.2021 r. /poniedziałek/ w godz. 16.00 - 18.00  pod nr tel. 71/ 390-42-06, - konsultacja skierowana jest do rodziców, którzy chcą zasięgnąć dodatkowych informacji.
  2. Składanie dokumentów  w celu zaszczepienia dziecka  - w nieprzekraczalnym terminie do 26.04.2021 r.
  3. Planowany termin podania pierwszej dawki szczepienia: 10.05.2021 r.

 

Informacji udziela – Magdalena Marszałek –Wojciechowska,  tel. 71/ 36-98-120

 

INFORMACJE O SZCZEPIONCE

Szczepionka 4 - walentna Gardasil* jest skierowana przeciw typom HPV-6, HPV-18, HPV-16 i HPV-11. Szczepionka jest podawana w celu zapobiegania wystąpieniu zmian przednowotworowych narządów płciowych (szyjki macicy, sromu i pochwy) i odbytnicy, raka szyjki macicy, raka odbytnicy oraz brodawek narządów płciowych, tzw. kłykcin kończystych związanych przyczynowo z określonymi typami HPV.

 „W przypadku nieukończenia pełnego cyklu szczepienia należy uzupełnić brakujące dawki szczepionki. Nieukończony cykl szczepień nie zapewnia odporności”

Informacje na temat szczepień preparatem Gardasil przeciwko HPV można uzyskać na stronie wskazanej przez realizatora szczepień :  - www.pzh.gov.pl w zakładce szczepienia.

  

ikona pdf - Wzór zgody na powierzenie danych osobowych

ikona pdf - Wzór zgody na szczepienie