13
lipiec 2024, sobota
IMIENINY: Ernesta, Małgorzaty

TERAZ
zachmurzenie małe
20°
DZIŚ
zachmurzenie duże
24°
JUTRO
zachmurzenie umiarkowane
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Akcja Lato

z Kobierzyckim Ośrodkiem Kultury

Tuż po zakończeniu roku szkolnego w Kobierzyckim Ośrodku Kultury rozpoczęły się zajęcia tegorocznej edycji Akcji Lato. Projekt przyciągnął wielu młodych ludzi chcących kreatywnie spędzić wakacyjny czas w trzech miejscowościach: Kobierzyce, Ślęza i Tyniec Mały. Podczas każdego turnusu półkolonii przyjmujemy 90 dzieci, co daje nam 270 osób podczas całej Akcji Lato!

To z pewnością już tradycja! Zajęcia dają radość oraz wspaniały relaks, pozwalają dzieciom na uwolnienie wyobraźni i artystyczne spełnienie. Podczas zajęć edukacyjnych będziemy odkrywać talenty i rozwijać umiejętności dzieci z wykorzystaniem ciekawych technik plastycznych!

Na uczestników już od pierwszego dnia czekało mnóstwo atrakcji: gry integracyjne, artystyczne prace manualne, eksperymenty, wyjścia w plener oraz nieco dalsze wyjazdy. Każda forma aktywności podczas zajęć nawiązuje do historii Pana Kleksa i Detektywa Pozytywki. Nastawiamy się na kształtowanie w dzieciach i młodzieży zainteresowania lekturami szkolnymi, rozwijaniem wyobraźni i kreatywności. Każdy dzień podczas realizowanych przez nas warsztatów jest inny, porusza różne zagadnienia i dotyczy różnych przygód patronujących nam bohaterów. Ostatnie dni spędziliśmy na tworzeniu szkatułek skarbów Pana Kleksa, majsterkowaliśmy, próbowaliśmy swoich sił w ceramice, tworzyliśmy koszulki z własnymi wzorami, udało nam się popływać w basenie w Centrum Ślęza, odbyliśmy również rejs po Odrze i podążaliśmy szlakiem wrocławskich krasnali. Natomiast podczas kolejnych wyjazdów odwiedzimy Wrocławskie ZOO oraz Twierdzę w Srebrnej Górze.

Zajęcia, w których mają możliwość uczestniczyć dzieci z Gminy Kobierzyce uwrażliwiają na sztukę, kulturę i zachęcają do twórczej integracji.

Z radością możemy powiedzieć: rośnie nam świadome i wrażliwe pokolenie!

Ewelina Grabowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR