07
grudzień 2023, czwartek
IMIENINY: Marcina, Ambrożego

TERAZ
zachmurzenie umiarkowane
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
JUTRO
zachmurzenie duże
-4°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Listopad 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Akcja #poDARujKomputer

Przedsiębiorco - dołącz do akcji! Przekaż szkole komputer :)

Drodzy Mieszkańcy,

poniżej przesyłamy Państwu informacje nt. Akcji #poDARujkomputer GovTech Polska i Ministerstwa Finansów przekazywania przez przedsiębiorców komputerów dla szkół:

GovTech Polska i Ministerstwo Finansów łączą siły by pozyskać komputery dla uczniów

  • #poDARujkomputer to wspólna akcja GovTech Polska i Ministerstwa Finansów.
  • Ma na celu pozyskanie jak największej ilości niezbędnego sprzętu umożliwiającego uczniom korzystanie ze zdalnej nauki w czasie epidemii.
  • Firmy, które chcą wspomóc potrzebujących uczniów wypełniają krótka ankietę online.

Nie każde rodziny, zwłaszcza te wielodzietne, mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu, który pozwoliłby uczestniczyć dzieciom w zajęciach online. Dlatego Ministerstwo Finansów razem z działającym w Kancelarii Premiera Programem GovTech Polska postanowili uruchomić program umożliwiający przedsiębiorcom przekazanie sprawnego sprzętu elektronicznego w formie darowizny dla placówek oświatowych, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów podatkowych. Obowiązuje bowiem 0% stawka VAT.

Niedawno ułatwiono firmom przekazywanie komputerów i tabletów dla uczniów poprzez objęcie darowizn 0% VAT. Teraz szkoły, które najpilniej potrzebują sprzętu elektronicznego łączone są z firmami, które chcą im go przekazać.

Jak to działa?

Przedsiębiorcy przekazują sprzęt (zdolny do użytku i nie starszy niż 3 lata) placówkom oświatowym i nie naliczają z tego tytułu podatku od darowizny, bo obowiązuje tu 0% stawka VAT. Szkoły przekazują podarowany sprzęt najbardziej potrzebującym uczniom. Uczniowie otrzymują komputery i tablety, dzięki którym mogą w pełni korzystać z lekcji prowadzonych online oraz utrzymywać kontakt z kolegami i koleżankami.

W jaki sposób przedsiębiorcy mogą wziąć udział w akcji?

Firmy, które chcą wspomóc potrzebujących uczniów wypełniają krótki kwestionariusz online dostępny pod tym linkiem: https://podarujkomputer0vat.webankieta.pl/ W kolejnym kroku urzędnicy kontaktują się z przedsiębiorcami i łączą ich z konkretną placówką oświatową. Obie strony podpisują prostą umowę darowizny i dzieci mogą cieszyć się niezbędnym sprzętem.

Podstawą prawną do ulgi podatkowej 0% VAT jest rozporządzenie Ministra Finansów z 20 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług, oraz warunków stosowania stawek obniżonych.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR