08
grudzień 2022, czwartek
IMIENINY: Marii, Wirginiusza

TERAZ
bezchmurnie
DZIŚ
bezchmurnie
JUTRO
zachmurzenie duże

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Listopad 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Amazon otworzył dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich

28 października 2014 r. firma Amazon oficjalnie otworzyła swoje dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich.


W środę podobnej wielkości trzecie centrum zostanie otwarte w Sadach pod Poznaniem. Te trzy centra logistyczne to pierwsze inwestycje Amazona w Europie Środkowo-Wschodniej. Łącznie w trzech nowych centrach logistycznych planuje się stworzyć 4 500 stałych miejsc pracy oraz dodatkowo 7 500 stanowisk sezonowych w okresach przedświątecznych.

Na uroczystości w Bielanach Wrocławskich obecni był m.in.: Ilona Antoniszyn-Klik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Tomasz Smolarz – Wojewoda Dolnośląski, Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Roman Potocki - Starosta Powiatu Wrocławskiego, Tim Collins – wiceprezes ds. operacyjnych centrów logistycznych Amazon w Europie oraz Ryszard Pacholik – Wójt Gminy Kobierzyce.

„Dla firmy Amazon to dzień naprawdę szczególny. Zaledwie w siedem miesięcy od ceremonii wmurowania kamienia węgielnego i rozpoczęcia pierwszych prac konstrukcyjnych oba nasze centra są w pełni gotowe do rozpoczęcia działań” – powiedział Tim Collins – wiceprezes ds. operacyjnych centrów logistycznych Amazon. – „Jesteśmy wdzięczni za poparcie ze strony władz, zarówno na szczeblu krajowym i lokalnym, dzięki któremu nasze obiekty mogły stać się rzeczywistością” – dodał Tim Collins. Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik w swoim przemówieniu podkreśliła ogromny rozmach inwestycji oraz tempo prac. – „Amazon pokazał swą efektywność. Nikt nie wierzył, że w takim tempie uda się to skutecznie wybudować. To świadczy o dużym potencjale firmy. Gratulujemy" - powiedziała wiceminister. Wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik powiedział, że choć w ostatnich latach w gminie zainwestowano 4 mld zł i stworzono 30 tys. miejsc pracy to Amazon jest w gronie największych inwestorów. – „Inwestując w gminie Kobierzyce jesteście skazani na sukces” – dodał Wójt. Uroczystego poświecenia obiektu dokonał proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Bielanach Wrocławskich Mirosław Dziegiński.

Amazon to amerykańska firma z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Centra logistyczne, które powstały w Bielanach Wrocławskich zajmują łączną powierzchnię po ok. 95 tys. m2 każdy. Budowa realizowana była przez firmy: Goodman i Panattoni.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Komunikat o Inwestycji Rowerowej

w al. Karkonoskiej

Więcej

PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR