Amazon otworzył dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich

28 października 2014 r. firma Amazon oficjalnie otworzyła swoje dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich.
W środę podobnej wielkości trzecie centrum zostanie otwarte w Sadach pod Poznaniem. Te trzy centra logistyczne to pierwsze inwestycje Amazona w Europie Środkowo-Wschodniej. Łącznie w trzech nowych centrach logistycznych planuje się stworzyć 4 500 stałych miejsc pracy oraz dodatkowo 7 500 stanowisk sezonowych w okresach przedświątecznych.

Na uroczystości w Bielanach Wrocławskich obecni był m.in.: Ilona Antoniszyn-Klik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Tomasz Smolarz – Wojewoda Dolnośląski, Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Roman Potocki - Starosta Powiatu Wrocławskiego, Tim Collins – wiceprezes ds. operacyjnych centrów logistycznych Amazon w Europie oraz Ryszard Pacholik – Wójt Gminy Kobierzyce.

„Dla firmy Amazon to dzień naprawdę szczególny. Zaledwie w siedem miesięcy od ceremonii wmurowania kamienia węgielnego i rozpoczęcia pierwszych prac konstrukcyjnych oba nasze centra są w pełni gotowe do rozpoczęcia działań” – powiedział Tim Collins – wiceprezes ds. operacyjnych centrów logistycznych Amazon. – „Jesteśmy wdzięczni za poparcie ze strony władz, zarówno na szczeblu krajowym i lokalnym, dzięki któremu nasze obiekty mogły stać się rzeczywistością” – dodał Tim Collins. Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik w swoim przemówieniu podkreśliła ogromny rozmach inwestycji oraz tempo prac. – „Amazon pokazał swą efektywność. Nikt nie wierzył, że w takim tempie uda się to skutecznie wybudować. To świadczy o dużym potencjale firmy. Gratulujemy" - powiedziała wiceminister. Wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik powiedział, że choć w ostatnich latach w gminie zainwestowano 4 mld zł i stworzono 30 tys. miejsc pracy to Amazon jest w gronie największych inwestorów. – „Inwestując w gminie Kobierzyce jesteście skazani na sukces” – dodał Wójt. Uroczystego poświecenia obiektu dokonał proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Bielanach Wrocławskich Mirosław Dziegiński.

Amazon to amerykańska firma z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Centra logistyczne, które powstały w Bielanach Wrocławskich zajmują łączną powierzchnię po ok. 95 tys. m2 każdy. Budowa realizowana była przez firmy: Goodman i Panattoni.