18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
zachmurzenie małe
25°
DZIŚ
zachmurzenie małe
25°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Ankieta

wybór wariantu wywozu odpadów komunalnych z domów jednorodzinnych

Kosz

Rozumiejąc obawy mieszkańców, pragniemy skonsultować z Państwem częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych z zabudowy jednorodzinnej umożliwiając wyrażenie swojej opinii poprzez głosowanie online oraz drogą tradycyjną.

Wyniki ankiety zostaną uwzględnione przy wyborze wariantu wpisanego do umowy, będzie on obowiązywał wszystkich mieszkańców zabudowy jednorodzinnej

W ankiecie będą ujęte trzy opcje częstotliwości odbioru odpadów zmieszanych wraz z wyliczonymi stawkami za każdą z nich:

  • a) odbiór odpadów zmieszanych w zabudowie jednorodzinnej 1 raz na 2 tygodnie; 
  • b) 1 raz na 2 tygodnie w okresie od października do kwietnia oraz 1 raz w tygodniu w okresie od maja do września; 
  • c) 1 raz na tydzień przez cały rok. 

Głosowanie nad poszczególnymi częstotliwościami wywozu odpadów odbędzie się po zakończonym postępowaniu przetargowym i po wyliczeniu stawek za każdą opcję odbioru odpadów komunalnych. Znając koszty związane z ustaloną częstotliwością ich wywozu, mieszkańcy będą mogli wskazać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Świadczenie usług przez wybranego w drodze przetargu wykonawcę planowane jest w listopadzie 2024 r. Do końca października 2024 r. częstotliwość odbioru odpadów nie zmieni się.

Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami, całość ponoszonych przez mieszkańców opłat, przeznaczana jest na system gospodarowania odpadami. Niestety, dotychczasowe stawki za wywóz odpadów komunalnych nie pokrywają wszystkich kosztów związanych z funkcjonowaniem systemu. Do gospodarki odpadami gmina w 2023 r. dopłaciła kwotę 4.485.204 zł a na rok 2024 r. przewidywana dopłata to 5,5 mln złotych. Oznacza to mniej pieniędzy na inne zadania.

Zachęcamy Państwa do korzystania z darmowej aplikacji ecoharmonogram www.ugk.pl/ecoharmonogram, w której znajdują się wszystkie aktualne informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR