18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
zachmurzenie małe
25°
DZIŚ
zachmurzenie małe
25°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Badania Stóp

GMINA KOBIERZYCE OBJĘTA PILOTAŻOWYM PROGRAMEM BADANIA STÓP U DZIECI I MŁODZIEŻY

Wykrywanie wad postawy u dzieci i młodzieży, to główny cel pilotażowego programu badania stóp uruchomionego przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Bezpłatne badania potrwają do 2025 roku i będą realizowane w 16 ośrodkach w Polsce, wśród których znalazł się NZOZ Twój Lekarz w Kobierzycach. Łącznie mają objąć 24 tysiące pacjentów w wieku od 5 do 16 lat.

GDZIE ZGŁASZAĆ SIĘ NA BADANIA?

Na badania można rejestrować się osobiście w Pracowni Rehabilitacji Przychodni Twój Lekarz przy ulicy Witosa 5 w Kobierzycach, lub telefonicznie pod numerem 71 311 12 36 w godzinach od 10:00 do 18:00. Testy przeprowadzane w ramach programu są bezpłatne i nie potrzeba na nie skierowania. Obejmują: ocenę stanu stóp, badanie podoskopowe, test stabilności oraz badanie komputerowe na specjalnej platformie diagnostycznej mierzącej siły nacisku w pozycji stojącej lub w trakcie chodu.

GROŹNE WADY POSTAWY

Statystyki wskazują, że wady postawy dotykają od 50 do 90% dzieci. Konsekwencje nieleczonych wad kończyn dolnych, w tym nieprawidłowości w budowie stóp, wpływają na zaburzenia pracy i ruchomość stawów kolanowych. Tym samym mogą oddziaływać na cały łańcuch biokinematyczny dziecka. Wczesne zdiagnozowanie wad postawy zapewnia skuteczniejszą terapię – podkreślają specjaliści zachęcając do udziału programie.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR