18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
bezchmurnie
27°
DZIŚ
bezchmurnie
27°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

gospodarstwo państwa Jolanty i Wiesława Kretów z miejscowości Tyniec nad Ślęzą to najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie dolnośląskim

14 sierpnia, w trakcie gminnych dożynek w Jordanowie Śląskim, ogłoszono laureatów XIX edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Wyróżnienie w konkursie otrzymał pan Tomasz Piotrowski prowadzący gospodarstwo rolne w Solnej.

Dzisiejsze gospodarstwa rolne to w pełni zmechanizowane przedsiębiorstwa, w których bezpieczeństwo odgrywa pierwszoplanową rolę. Ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach. W pierwszym kwartale wypadków było o 5 proc. mniej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. Świadomość rolników wzrasta, gospodarstwa są nowoczesne i promują zasady ochrony zdrowia. Taki też jest cel ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Konkurs został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, oraz instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach wiejskich.

Biorący udział w konkursie rolnicy, mają okazję zaprezentować swoje miejsce pracy, a ich gospodarstwo poddane jest profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy. Komisje konkursowe sprawdzają podczas eliminacji, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia związane z wypadkami i chorobami zawodowymi.

W dziewiętnastu dotychczasowych edycjach konkursu, na terenie Dolnego Śląska udział wzięło ponad 1600 gospodarstw. W tym roku zwycięzców wyłoniono spośród 55 gospodarstw. Teraz państwo Jolanta i Wiesław Kret będą reprezentować województwo dolnośląskie w eliminacjach centralnych.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR