13
lipiec 2024, sobota
IMIENINY: Ernesta, Małgorzaty

TERAZ
zachmurzenie umiarkowane
22°
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
22°
JUTRO
zachmurzenie umiarkowane
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Gospodarstwo państwa Olgi i Tomasza Piotrowskich z miejscowości Solna to najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie dolnośląskim! 


Rolnicy z Gminy Kobierzyce są laureatami wojewódzkiego etapu XX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

W tym roku do konkursowej rywalizacji przystąpiło 1 062 gospodarstw rolnych. Do etapu centralnego zakwalifikowano po jednym gospodarstwie z każdego województwa. Na Dolnym Śląsku za najbezpieczniejsze uznano gospodarstwo państwa Olgi i Tomasza Piotrowskich z Solnej.

W naszej rodzinie już trzecie pokolenie żyje z rolnictwa, więc od najmłodszych lat byłem jakby w naturalny sposób przygotowywany do tej roli – mówi Tomasz Piotrowski. Lubię tę pracę, robię to z pasją, a jak coś się robi z pasją – to taka działalność daje satysfakcję i nie męczy. Wspólnie z żoną Olgą staramy się gospodarować w sposób nowoczesny, ekologiczny, nie boimy się nowinek technologicznych.

Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowany jest od 20 lat. Biorący w nim udział rolnicy, prezentują swoje miejsce pracy, a ich gospodarstwa poddane są profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa. Komisje konkursowe sprawdzają czy rolnicy na co dzień stosują zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy w gospodarstwach wyeliminowane zostały zagrożenia związane z wypadkami i chorobami zawodowymi.

Współczesne gospodarstwa rolne to w pełni zmechanizowane, nowoczesne przedsiębiorstwa, w których bezpieczeństwo odgrywa pierwszoplanową rolę. Ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach, a rolnicy z Gminy Kobierzyce mają na tym polu szczególne osiągnięcia i od lat doceniani są w ogólnopolskich konkursach - podkreśla Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce.

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, oraz instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach wiejskich.

Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR