Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

„Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny” – św. Brat Albert
W roku św. Brata Alberta, patrona ubogich i bezdomnych Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Odkrywców i Podróżników włączyło się w akcje organizowane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W listopadzie tego roku wraz z uczniami naszej szkoły zbieraliśmy plecaki i kosmetyki dla bezdomnych z diecezji Wrocławskiej. Zebraliśmy około 50 plecaków i dwa kartony kosmetyków pierwszej potrzeby (mydło, szczoteczki, pasty, szampony itp.).

29 listopada wraz z członkami koła włączyliśmy się czynnie do pracy nad akcją „Tak pomagam”, która ma na celu pozyskanie żywności suchej, z długim terminem przydatności, która zostanie rozdysponowana na paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Nie zawitaliśmy jednak w Seminarium Duchownym zbierać żywność ale składać kartonowe pudełka, do których już inni wolontariusze będą pakować żywność. W sumie pomogliśmy złożyć 1050 kartonowych pudełek w 3 godziny.

W naszej szkole i parafii Kobierzyce co roku również organizujemy zbiórkę żywności. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, którzy nie są obojętni wobec potrzebujących, udaje nam się wydać około 20 paczek dla dzieci i ich rodzin z naszej szkoły.

Zachęcamy do podzielenia się żywnością, dary można składać w naszej szkole od 4 do 15 grudnia. W holu szkoły na parterze. Zbieramy ryże, kasze, olej, makarony, mąkę, sól, cukier, słodycze, kawę, herbatę i inne produkty o długim terminie przydatności.

Justyna Pacholik i Daria Smoła - opiekunki Szkolnego Koła Caritas