11
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Olgi, Kaliny, Pelagii

TERAZ
słabe opady deszczu
27°
DZIŚ
słabe opady deszczu
27°
JUTRO
słabe opady deszczu
23°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

„Czyste Powietrze”

punkt konsultacyjny w Gminie Kobierzyce


LogotypLogotypy

Nawet 79 000 zł w ramach najwyższego poziomu dofinansowania można otrzymać na wymianę pieca i termomodernizację budynku z programu „Czyste Powietrze”. Pomoc w wypełnieniu wniosku oferuje działający w Urzędzie Gminy Kobierzyce punkt konsultacyjno-informacyjny.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program umożliwiający uzyskanie dofinansowania na wymianę starych, nieefektywnych kotłów na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, o najwyższych normach. Dotacje przyznawane są także na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych domów jednorodzinnych.

Program skierowany jest do osób fizycznych, które są:

  • Właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub 
  • Wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Program „Czyste Powietrze” obejmuje trzy grupy beneficjentów

  • Uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania - osoby, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł, 
  • Uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania - osoby, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza:
    1564zł (gospodarstwo wieloosobowe) lub
    2189 zł (gospodarstwo jednoosobowe), 
  • Uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania - osoby, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza: 900 zł (gospodarstwo wieloosobowe) lub 1 260 zł (gospodarstwo jednoosobowe).

Grafika

Program „Czyste Powietrze” realizowany na terenie całego kraju od 2018 roku. Od początku funkcjonowania w Kobierzycach punktu informacyjno-konsultacyjnego z terenu gminy złożono blisko 70 wniosków. Do wymiany wciąż pozostaje ponad 2530 pieców, które nie spełniają wymogów ustawy antysmogowej. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym, czyli dokumenty oceniane są na bieżąco.

Szczegółowe informacje na temat programu Czyste Powietrze dostępne są na stronach:

W ramach porozumienia o współpracy podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w temacie programu „ Czyste Powietrze” konsultant, wspiera mieszkańców Gminy Kobierzyce w zakresie udzielania informacji o zasadach programu oraz w procesie składania wniosku o dofinansowanie i późniejszym rozliczeniu dotacji.

Punkt informacyjno-konsultacyjny dotyczący programu „Czyste Powietrze” działa w Urzędzie Gminy Kobierzyce w godzinach pracy urzędu. W przypadku chęci uzyskania pomocy w wypełnieniu wniosku do programu prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne 713698124.

Program „Czyste Powietrze” łączy się z innymi programami dofinansowującymi wymianę kopciuchów na ekologiczne źródła ogrzewania. Jednym z nich jest "Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Kobierzyce" w ramach którego od roku 2017 udało się zlikwidować 816 kopciuchów, a kwota dofinansowania wyniosła ponad 6 650 000 złotych.

Grafika smog
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR