21
lipiec 2024, niedziela
IMIENINY: Daniela, Andrzeja, Wiktora

TERAZ
bezchmurnie
27°
DZIŚ
bezchmurnie
29°
JUTRO
słabe opady deszczu
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Czytamy dzieciom

W ramach akcji „Cały Wrocław – Całe Bielany czytają dzieciom”

Bielanach Wrocławskich raz w miesiącu gościł w bibliotece na tzw. czytelniczych środach i czwartkach rodziców, wolontariuszy i nauczycieli, którzy czytali uczniom z klas „0” i „I” wybrane pozycje literatury dziecięcej. Przez cały rok czytane były przygody Mrówki Andy – historia przyjaźni chłopca i mrówki Geralda D. O’Nan. Dzieci poznały różne opowiadania np. "Andy w niebezpieczeństwie", "Przygoda w cyrku", "Zaginione nuty", "Katastrofa na basenie".

Elżbieta Regulska Przewodnicząca Rady oraz Piotr Kopeć z-ca Wójta Gminy Kobierzyce 11 maja (środa) i 12 maja (czwartek) spotkali się z dziećmi i przeczytali im fragmenty książek. Przewodnicząca Rady przeczytała dzieciom fragment książki „Lotta z ulicy Awanturników” A. Lindgren, a z-ca Wójta „Emil ze Smalandii” tej samej autorki. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Na to spotkanie uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny. Każda z klas zaśpiewała piosenkę pochodzącą z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Mali czytelnicy wzięli również udział w konkursie zagadek związanym ze znajomością bajek i baśni.

Umiejętność czytania i częstego obcowania z książką wyposaża dzieci na przyszłość w wiele praktycznych cech i umiejętności, dlatego też warto organizować takie akcje. Już dziś zaplanowano kontynuację akcji „Cały Wrocław - Całe Bielany czytają dzieciom” w przyszłym roku.

Maria Okraszewska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR