Dobre Wyniki Pływaków

Swimmers Ślęza

Pływacy Swimmers Ślęza są ciągle w wysokiej dyspozycji. Kolejne bardzo dobre występy pokazali podczas 3 edycji SwimManii – Dolnośląskiej Ligi Pływackiej. Złote medale zdobyli: Mateusz Cziber (100 m stylem klasycznym) i Dariusz Wolny - junior (500 m stylem grzbietowym). Srebrne medale na dystansie 100 m stylem dowolnym zdobyli: Pola Pietryk i Konrad Suszczyński oraz na dystansie 50 m stylem motylkowym Hania Burandt. Kolejny medal dla Klubu, tym razem brązowy zdobył Jakub Lewczuk w wyścigu na 50 m stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy: Anna Karnaś, Julian Stefurak, Gabriel Neminarz, Emanuel Łukawski i Emilia Mańczyk również wysoko plasowali się w czołówce, zajmując miejsca w pierwszej szóstce na swoich dystansach.

Ogromny sukces osiągnął również jeden z naszych najmłodszych zawodników Filip Kuzara, który wziął udział w organizowanych w Legnicy zawodach „XI Puchar Prezesa DOZP w pływaniu”. Z Legnicy Filip przywiózł 3 złote medale, które zdobył w wyścigach na 50 m stylem grzbietowym i klasycznym oraz w wyścigu na 100 m stylem zmiennym. Tym samym Filip został najlepszym zawodnikiem zawodów wśród chłopców zdobywając pamiątkową statuetkę. Nagrodzony został również Dariusz Wolny, który otrzymał statuetkę dla trenera najlepszego zawodnika.