23
luty 2024, piątek
IMIENINY: Romany, Damiana, Polikarpa

TERAZ
słabe opady deszczu
10°
DZIŚ
słabe opady deszczu
JUTRO
zachmurzenie duże
10°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Styczeń 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Dodatek Elektryczny

złóż wniosek do 1 lutego 2023 r.


Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Kobierzyce do 1 lutego 2023 r. można składać wnioski o dodatek elektryczny. Jednorazowy dodatek dla gospodarstw domowych wynosi:

  • 1000 zł - dla osób wykorzystujących do ogrzewania urządzenia na prąd, np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery. 
  • 1500 zł - w przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh. 

Zgodnie art. 30 ust.2 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. 2022 poz. 2127 ze zm.) można ubiegać się o podwyższony dodatek elektryczny w kwocie 1500 zł, w przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh.

Zgodnie z art. 31 ust. 1a ww. ustawy w przypadku, o którym mowa w art. 30 ust. 2, do wniosku o wypłatę dodatku elektrycznego dołącza się rozliczenie z przedsiębiorstwem energetycznym wykonującym działalność gospodarczą w zakresie obrotu energią elektryczną lub zaświadczenie wydane przez to przedsiębiorstwo potwierdzające, że zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh.

Wprowadzone zmiany w zakresie przyznawania podwyższonego dodatku w wysokości 1500,00 zł zobowiązują wnioskodawcę do dołączenia do wniosku:

rozliczenia za rok 2021 lub zaświadczenia wystawionego przez przedsiębiorstwo energetyczne potwierdzające, że zużycie w roku 2021 wyniosło powyżej 5 MWh.

Ustawodawca nałożył na przedsiębiorstwo energetyczne obowiązek wystawienia zaświadczenia w terminie 10 dni roboczych od dnia złożenia wniosku.

Z uwagi na powyższe, do wniosku o podwyższony dodatek elektryczny wnioskodawca zobowiązany jest dołączyć ww. dokumenty wystawione przez przedsiębiorstwo energetyczne.

Jednocześnie informujemy, że dodatek elektryczny wypłaca się w terminie do 31 marca 2023 r.

Ikona PDF - Wzór wniosku

Plakat
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR