18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
zachmurzenie duże
21°
DZIŚ
zachmurzenie duże
21°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Dolnośląski Klucz Sukcesu

dla KPR Gminy Kobierzyce

Kapituła Wyróżnienia „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” po raz 26. wyłoniła Laureatów. Uroczysta Gala wręczenia statuetek odbyła się 25 listopada 2022 w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej we Wrocławiu. Miło nam poinformować, że KPR Gminy Kobierzyce dostał wyróżnienie w kategorii dla najlepszego klubu sportowego.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to regionalne wyróżnienie, którym promowane są wybitne osobowości, firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę regionu dolnośląskiego. Nagrodami „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” są statuetki klucza kute przez artystę kowala Ryszarda Mazura. Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie na rzecz promocji Dolnego Śląska. Statuetka przyznawane jest corocznie od 1997 roku przez ”Kapitułę Wyróżnienia”. Wyróżnienie cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jest jednym z ważniejszych elementów promujących oraz integrujących nasz region.

KPR Gminy Kobierzyce powstał w 1998 roku i obecnie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków piłki ręcznej w Polsce. Kobierzyczanki zadebiutowały w najwyższej klasie rozgrywkowej w 2016 roku, a trzy lata temu sięgnęły po pierwszy medal PGNiG Superligi kobiet – brąz. Następny sezon to wicemistrzostwo kraju, a ubiegły 2021/2022 to zdobycie kolejnego brązowego medalu i po raz pierwszy w historii PGNiG Pucharu Polski. Za swoją pracę doceniona została także trenerka zespołu, Edyta Majdzińska, która trzy razy z rzędu otrzymała Gladiatora PGNiG Superligi kobiet dla najlepszego trenera. KPR, który nieustająco plasuje się w czołówce najlepszych zespołów w rodzimej lidze, obecnie debiutuje na arenie międzynarodowej, biorąc udział w rozgrywkach EHF European Cup. Filarem działań klubu pozostaje jednak nadal działalność szkoleniowa i wychowawcza. Zawodniczki powoływane są do seniorskiej kadry narodowej, kadry narodowej B, a także młodzieżowych kadr Polski. Ponadto kobierzyczanki są także reprezentantkami kraju na arenie międzynarodowej w plażowej odmianie piłki ręcznej.

Agnieszka Jankowska-Jakus
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR