11
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Olgi, Kaliny, Pelagii

TERAZ
słabe opady deszczu
27°
DZIŚ
słabe opady deszczu
27°
JUTRO
słabe opady deszczu
23°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Dotacja dla Dziennego Domu Seniora

ponad 61 tysięcy dla Dziennego Domu Seniora w Tyńcu Małym. To kolejna dotacja przyznana w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” edycja 2023r. moduł II

Spotkania, wycieczki, zajęcia plastyczne, muzyczne, profesjonalne porady i wsparcie w życiowych sytuacjach - od 1,5 roku seniorzy z Gminy Kobierzyce mogą korzystać z Dziennego Domu Seniora W Tyńcu Małym. Placówka przeznaczona jest dla 30 osób powyżej 60. roku życia, które nie są aktywne zawodowo i mieszkają na terenie Gminy Kobierzyce. Podopiecznym zapewniony jest transport, dwa posiłki, gorące napoje i zajęcia aktywujące. Warsztaty artystyczne , ćwiczenia fizyczne, zajęcia kulturalno-rekreacyjne – kobierzyccy seniorzy nie tylko biorą udział w wykładach dotyczących dbania o siebie i zdrowego żywienia, uczą się także obsługiwać komputery, jeżdżą na wycieczki i dbają o aktywność fizyczną.

Dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Senior+” moduł II, Dzienny Dom Seniora w Tyńcu Małym umożliwia osobom starszym aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. W najbliższych miesiącach czekają ich kolejne spotkania, wycieczki i zajęcia aktywizujące.

Na co dzień opiekunowie zapewniają pomoc w rozwijaniu i wzmacnianiu aktywności oraz samodzielności życiowej podopiecznych. Seniorzy otrzymują pomoc psychologiczną, poradnictwo i profesjonalne wsparcie w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych, a także w bieżących sprawach życia codziennego.

Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR