21
lipiec 2024, niedziela
IMIENINY: Daniela, Andrzeja, Wiktora

TERAZ
pochmurnie
29°
DZIŚ
bezchmurnie
30°
JUTRO
słabe opady deszczu
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Dotacje na Wymianę Kotłów

ostrzeżenie

logotypy

 

Szanowni Mieszkańcy

Informujemy ponownie, że Gmina Kobierzyce jest zaangażowana w realizację grantowego projektu partnerskiego pn. „Koalicja na Rzecz Poprawy Jakości Powietrza”. Przypominamy, że jest to projekt dla mieszkańców chcących uzyskać grant na wymianę starych kotłów i pieców na nowoczesne urządzenia grzewcze. Projekt ubiega się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 i został złożony w konkursie w ramach Działania 3.3e. Ocena złożonych projektów prowadzona jest przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą (DIP), działającą w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wyniki poznamy wczesną jesienią br (ok. września/października).

Przypominamy także, że Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość pełni rolę Lidera projektu, Gmina Kobierzyce jest w tym projekcie Partnerem. Pragniemy jednocześnie, w imieniu Lidera i swoim, skierować ostrzeżenie przed podmiotami oferującymi otrzymanie dotacji UE na nowe kotły, pompy ciepła czy fotowoltaikę oraz zapewniającymi, że mieszkańcy powinni w związku z tym zawierać umowy bądź zlecać wykonanie płatnych audytów energetycznych. Przestrzegamy przed podpisywaniem jakichkolwiek umów bez upewnienia się, jakiego dokładnie programu oraz projektu one dotyczą.

Podkreślamy, że w ramach realizacji projektu pn. „Koalicja na Rzecz Poprawy Jakości Powietrza” nie zostały podane do publicznej wiadomości kryteria, na podstawie których mielibyście Państwo podejmować działania przygotowawcze, zwłaszcza odpłatne, pod kątem konkursu na dotacje na wymianę kotłów. Kryteria te zostaną upublicznione dopiero po ogłoszeniu przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą wyników konkursów (czyli na przełomie września/października br).

Podkreślamy też, że żaden podmiot nie został upoważniony do prowadzenia rozmów z mieszkańcami, ani prowadzenia działań informacyjnych i składania deklaracji w sprawie dofinansowania instalacji z dotacji w ramach naszego projektu partnerskiego „Koalicja na Rzecz Poprawy Jakości Powietrza”.

Wszelkie rzetelne i wiarygodne informacje w chwili obecnej mogą być udzielane jedynie przez pracowników gminy oraz Lidera projektu - Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość.

Stosowne ostrzeżenie pojawiło się także na stronie DIP (Komunikat w sprawie realizacji projektów grantowych nr RPDS.03.03.01-IP.01-02-324/18)
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR