18
kwiecień 2024, czwartek
IMIENINY: Bogusława, Apoloniusza

TERAZ
zachmurzenie umiarkowane
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
JUTRO
słabe opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Droga Domasław - Tyniec Mały

oficjalnie otwarta

Zakończyła się rozbudowa drogi powiatowej nr 1971 D na odcinku od Domasławia do Tyńca Małego.

Trwające blisko rok prace obejmowały m.in.: budowę drogi dla pieszych i rowerów, budowę zatok autobusowych, chodników, budowę i przebudowę zjazdów, przebudowę rowów przydrożnych, poboczy, budowę kanalizacji deszczowej, oznakowanie poziome i pionowe, montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego i nasadzenia. Wartość modernizacji to koszt 6,8 mln zł. Inwestycja była współfinansowana z budżetu Gminy Kobierzyce w wysokości 2 mln złotych.

Droga łącząca Domasław z Tyńcem Małym to jedna z bardziej ruchliwych dróg na terenie naszej gminy. Łącznik wymagał kapitalnego remontu. Teraz skorzystają na min nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści. Gmina dofinansowała przebudowę w wysokości 30% wartości całej inwestycji. Wyremontowany odcinek jest w zarządzie Powiatu Wrocławskiego, ale leży na terenie naszej gminy, dlatego tez zależało nam na jego modernizacji – mówi Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce.

W oficjalnym otwarciu, które odbyło się 27 stycznia 2023 r., uczestniczyli m.in.: Starosta Powiatu Wrocławskiego - Roman Potocki, Wójt Gminy Kobierzyce – Ryszard Pacholik, Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce - Piotr Kopeć, Radni z Powiatu Wrocławskiego i Gminy Kobierzyce, ks. Ireneusz Alczyk - proboszcz parafii Tyniec Mały, ks. Artur Miazga – proboszcz parafii Domasław oraz Janusz Gargała Sołtys wsi Tyniec May.

Agnieszka HJankowska-Jakus
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR