13
czerwiec 2024, czwartek
IMIENINY: Lucjana, Antoniego

TERAZ
zachmurzenie małe
19°
DZIŚ
zachmurzenie małe
19°
JUTRO
zachmurzenie duże
21°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Maj 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek 2023

MC Zapamiętajcie te daty: 7-22 października 2023 r. To właśnie wtedy odbędzie się tegoroczny Europejski Tydzień Kodowania, czyli CodeWeek 2023. Zostało już tylko 50 dni do tego europejskiego święta programowania – koniecznie dołączcie! Podpowiadamy, jak to zrobić

Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek) to ogólnoeuropejska inicjatywa, której celem jest szerzenie edukacji w dziedzinie programowania i kompetencji cyfrowych. Wziąć w niej udział może każdy – niezależnie od wieku czy umiejętności programowania. Nieważne, czy jesteście nauczycielami przedmiotów humanistycznych, a może informatyki, czy macie już za sobą pierwsze kroki w świecie kodowania, czy po prostu jesteście entuzjastami nowych technologii – jeśli tylko macie pomysł, jak w przystępny sposób opowiedzieć innym o programowaniu lub zachęcić ich do zorganizowania własnej inicjatywy – działajcie! W trakcie CodeWeek europejskie państwa ścigają się w liczbie zorganizowanych inicjatyw. Dlatego im nas i naszych pomysłów więcej, tym lepiej!

Dlaczego warto wziąć udział?

CodeWeek, to czas, w którym możecie rozwinąć swoje zainteresowania oraz umiejętności takie jak: twórcze myślenie, rozwiązywanie problemów czy zagadek logicznych. Jak każdy z nas dobrze wie – technologia coraz mocniej wkracza w nasze codzienne życie, dlatego zrozumienie podstaw programowania staje się nie tylko atutem na rynku pracy, ale także ułatwia codzienność. CodeWeek to także fantastyczna społeczność – zarówna ta europejska, jak i mniejsza – lokalna. Twoja inicjatywa może integrować sąsiadów czy znajomych ze szkoły, a także inspirować innych, którzy dołączą do wspólnego wydarzenia.

Jak zaangażować się w #CodeWeek2023?

Jak już wiecie, nie ma ograniczeń wiekowych, terytorialnych czy jakichkolwiek innych. Każdy może zorganizować lub dołączyć do wydarzenia! Sama jego forma może być bardzo prosta. Ważne, aby dotyczyła zagadnień programowania lub szeroko pojętych kompetencji cyfrowych. Pomysłów może być wiele. Jeżeli uczycie w szkole informatyki zgłoście swoją lekcję! Jak to zrobić dowiecie się z grafiki „Lekcja informatyki w Twojej szkole”. Kolejne pomysły to np. prezentacje multimedialne, zagadki logiczne, zajęcia z wykorzystaniem robotów, czy wirtualne wycieczki.

Więcej inspiracji znajdziecie na mapie CodeWeek. W wyszukiwarce wybierzcie kolejno: rok (np. 2022 czy 2023 – aby sprawdzić aktualne wydarzenia), kraj – Polska i sprawdźcie inicjatywy, które zostały już zrealizowane. To naprawdę świetna baza pomysłów! Jeżeli już zorganizowaliście wydarzenie lub wiecie, co zorganizujecie - sprawdźcie, jak w kilku krokach zgłosić swoją inicjatywę. To naprawdę proste, a bardzo potrzebne! Zajmie Wam to dosłownie kilka chwil. Tylko zgłoszone inicjatywy biorą udział w corocznym rankingu CodeWeek
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR