20
lipiec 2024, sobota
IMIENINY: Czesława, Hieronima

TERAZ
bezchmurnie
21°
DZIŚ
bezchmurnie
21°
JUTRO
bezchmurnie
30°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Gmina Kobierzyce

najlepszą gminą na Dolnym Śląsku!

Już po raz trzeci gmina Kobierzyce zajęła I miejsce w Rankingu Gmin Województwa Dolnośląskiego w kategorii gmin powyżej 20 tysięcy mieszkańców.

Ranking został przygotowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Urzędem Statystycznym we Wrocławiu. Jego celem jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem zrównoważonego rozwoju na tle regionu.

- To ogromna satysfakcja i duma, że po raz kolejny zajęliśmy tak wysokie miejsce - mówi Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce. W ciągu 20 lat przeobraziliśmy się z gminy wiejskiej w gminę przemysłowo – wiejską. Liczba mieszkańców się podwoiła. Jesteśmy miejscem dobrym nie tylko do inwestycji, ale też do życia. Wynik rankingu to wspólna praca nas wszystkich.

W zestawieniu brały udział wszystkie 165 gmin z Dolnego Śląska, z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Oceniane były w dwóch kategoriach: do i powyżej 20 tys. mieszkańców.

- W tym rankingu o wynikach nie decyduje kapituła, tutaj ocenianych jest 16 wskaźników ekonomicznych podzielonych na strefy: gospodarczą, społeczną, środowiskową i przestrzenną. W kategorii powyżej 20 tys. mieszkańców Gmina Kobierzyce trzeci raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce - komentuje Piotr Kopeć, Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce.

W czołówce rankingu, oprócz Gminy Kobierzyce, znalazły się gminy: Polkowice, Kąty Wrocławskie, Długołęka oraz Czernica.

- Pierwsze miejsce w rankingu nie tylko niezmiernie cieszy, ale też mobilizuje do dalszej pracy radnych na rzecz naszych mieszkańców, bez których wsparcia i akceptacji nie byłoby tego, co dzieje się obecnie w gminie - mówi obecny na gali Henryk Łoposzko, Przewodniczący Rady Gminy Kobierzyce.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia 2023 r. w Sali Sejmikowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Agnieszka Jankowska-Jakus
Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR