17
lipiec 2024, środa
IMIENINY: Anety, Bogdana, Aleksego

TERAZ
zachmurzenie małe
24°
DZIŚ
zachmurzenie małe
24°
JUTRO
zachmurzenie duże
26°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Grant do 35 tys. zł

na pompę ciepła

Logotypy

Pragniemy poinformować, że Lider projektu „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza”- Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość OT w Świdnicy, uruchomił dodatkowy nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie do wymiany kotłów stałopalnych. Nabór wniosków ruszy 14.02.2022 i potrwa planowo 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia w zależności od zainteresowania mieszkańców. Prowadzony on jest w ramach Projektu „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza”, realizowanego przez naszą gminę we współpracy z organizacją koordynatora Projektu. Jest nim Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość – Centrum Technologii Energetycznych (https://cte.fea.pl/).

Środki w ramach ogłoszonego naboru będą udostępnione w formie grantów dla właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy zdecydują się na likwidację „kopciucha” i przejdą na czyste źródła ogrzewania. Zgodnie z warunkami konkursowymi, za takie źródło ogrzewania uznano następujące rodzaje:

  • pompa ciepła (powietrze-woda)
  • ogrzewanie elektryczne
  • ogrzewanie elektryczne w połączeniu z fotowoltaiką

Pozostałe warunki są zbliżone do tych, jakie były stosowane w pierwszym naborze, który był ogłoszony w 2021 roku. Do najważniejszych z nich należy 35 tys. zł jako maks. wysokość grantu, przy poziom dofinansowania do 85% kosztów kwalifikowalnych i nie więcej niż 35 tys. zł grantu. Przeznaczenie grantu: zakup urządzeń i montaż.

Dla zainteresowanych udziałem w konkursie, kluczowym wymogiem będzie rejestracja na stronie Projektu https://eko-cieplo.com/panel-grantobiorcy-drugi-nabor/. Pozwoli to w dalszej kolejności zamówić usługę opracowania audytu energetycznego swojego budynku (wymóg formalny). Można liczyć na wsparcie ze strony koordynatora projektu. Szczegółowe warunki podane są w ogłoszeniu o naborze na stronie: https://eko-cieplo.com/2022/01/01/zit-uruchomilismy-mozliwosc-rejestracji-w-ramach-nadchodzacego-ii-naboru-dla-gmin/.

Pula dodatkowych środków przyznana naszej gminie nie jest wielka. Prawdopodobnie wystarczy na ok. 10-13 grantów. Warto jednak spróbować swoich szans. Dotychczasowi grantobiorcy z naszej gminy oraz innych gmin uczestniczących w projekcie „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza”, bardzo pozytywnie oceniają udział w nim. Ich opinie można znaleźć na stronie https://cte.fea.pl/referencje-eko-cieplo. Zainteresowanym, polecamy wcześniejszy kontakt w grantobiorcami, którzy użytkują już własne instalacje (głównie pompy ciepła), które zostały wsparte środkami z grantu Projektu.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR