08
grudzień 2023, piątek
IMIENINY: Marii, Wirginiusza

TERAZ
zachmurzenie duże
-2°
DZIŚ
zachmurzenie duże
-2°
JUTRO
zachmurzenie duże

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Listopad 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Granty PPGR w Gminie Kobierzyce

448 laptopów otrzymają dzieci i wnuki byłych pracowników PGR w Gminie Kobierzyce

Wszystko w ramach projektu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR". Celem projektu jest walka z wykluczeniem cyfrowym na terenach, gdzie funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Komputery otrzymają uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, których krewni w linii prostej pracowali niegdyś w Państwowych Gospodarstwach Rolnych.

„Mamy nadzieję, że realizacja projektu będzie dużym wsparciem dla dzieci, a komputery posłużą do nauki, ale też rozwijania pasji i zainteresowań uczniów. To także niemałe wsparcie dla domowego budżetu. Zdarza się, że rodzice odbierają sprzęt dla dwójki lub trójki dzieci. Wsparcie jest potrzebne, bo zapewnienie sprzętu w rodzinach wielodzietnych to nadal finansowe wyzwanie.” – mówi Ryszard Pacholik Wójt Gminy Kobierzyce.

Pracownicy Urzędu Gminy Kobierzyce telefonicznie, indywidualnie kontaktują się z mieszkańcami w celu umówienia terminu odbioru sprzętu. Po podpisaniu umowy, komputery przekazywane są na własność, ale zgodnie z założeniami projektu, w ciągu dwóch lat od momentu otrzymania sprzętu nie można go zbyć.

Jedną z osób, które jako pierwsze podpisały umowę na odebranie komputera była pani Edyta z Kobierzyc. „Syn od kilku dni dopytuje czy to naprawdę będzie jego własny laptop, którym nie będzie musiał się dzielić z bratem. Mam nadzieję, że nie wrócimy do nauczania zdalnego, ale gdyby tak się stało, to teraz każde z dzieci będzie miało swój własny sprzęt, co znacznie ułatwi naukę.”

Projekt sfinansowano w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W Gminie Kobierzyce wysokość grantu to 1,2 mln złotych. W związku z oszczędnościami poprzetargowymi, oprócz 448 komputerów, dzieci i wnuki byłych pracowników PGR w Gminie Kobierzyce otrzymają także dodatkowe akcesoria w postaci myszy optycznych, toreb na laptopy i słuchawek. Dodatkowy sprzęt będzie przekazany po dostarczeniu sprzętu przez wykonawcę.

Autor: Gracjana Rutkowska

Zdjęcia: Maciej Wełyczko
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR