18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
zachmurzenie małe
21°
DZIŚ
zachmurzenie małe
21°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Indywidulane Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych

w Badmintonie 20-22 maja 2016


W dniach 20-22 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kobierzycach rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych U-13 w badmintonie. Organizacji tych prestiżowych zawodów podjęło się Trans.eu SKS„Matchpoint” Ślęza. Z całej Polski do Gminy Kobierzyce przyjechało prawie 130 młodych badmintonistów, którzy podczas trzech dni turnieju walczyli o tytuły mistrzów Polski. Zmagania rozpoczęły się w piątek, ale emocje sięgnęły zenitu w niedzielę, kiedy to najlepsi zmierzyli się ze sobą w finałach. Poziom był bardzo wysoki, a pojedynki zacięte i nieraz trzysetowe (gra się do dwóch wygranych setów). W końcu jednak zostali wyłonieni zwycięzcy: w grze singlowej Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) i Andrzej Niczyporuk (AZS UW), w grze deblowej Julia Pająk/Julia Pajek (MKS Orlicz Suchedniów) i Jakub Maur/Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce), a w grze mieszanej Andrzej Niczyporuk (AZS UW)/Eliza Kwiatkowska (STB Energia Lubliniec). Wygrali zawodnicy wcześniej rozstawieni za wysokie pozycje na liście klasyfikacyjnej.

Miejscowy klub Trans.eu SKS Matchpoint Ślęza reprezentowało dwóch zawodników – Jakub Gurgul i Filip Wierciński. Nasi chłopcy grali bardzo dobrze. Filip w grze singlowej zakwalifikował się aż do ćwierćfinałów, gdzie musiał uznać wyższość przyszłego wicemistrza Polski. Kuba, niestety, musiał zrezygnować z turnieju już po pierwszym, trudnym meczu. Razem z Filipem w grze deblowej doszli jednak do ćwierćfinałów, przegrywając tam o włos w emocjonującym, trzysetowym pojedynku. Są to bardzo dobre wyniki, a zważając na młody wiek (13 lat) naszych zawodników, spodziewamy się kolejnych, jeszcze większych sukcesów w przyszłości.

Mimo wszechobecnej rywalizacji, zawody upłynęły w bardzo miłej atmosferze. Dodając do tego świetną lokalizację i sprawną organizację, myślę, że impreza została dobrze zapamiętana, zarówno przez zawodników, jak i trenerów oraz kibiców.

Basia Drozdowska- zawodniczka Trans.eu SKS Matchpoint Ślęza
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR