Indywidulane Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych

w Badmintonie 20-22 maja 2016
W dniach 20-22 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kobierzycach rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych U-13 w badmintonie. Organizacji tych prestiżowych zawodów podjęło się Trans.eu SKS„Matchpoint” Ślęza. Z całej Polski do Gminy Kobierzyce przyjechało prawie 130 młodych badmintonistów, którzy podczas trzech dni turnieju walczyli o tytuły mistrzów Polski. Zmagania rozpoczęły się w piątek, ale emocje sięgnęły zenitu w niedzielę, kiedy to najlepsi zmierzyli się ze sobą w finałach. Poziom był bardzo wysoki, a pojedynki zacięte i nieraz trzysetowe (gra się do dwóch wygranych setów). W końcu jednak zostali wyłonieni zwycięzcy: w grze singlowej Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) i Andrzej Niczyporuk (AZS UW), w grze deblowej Julia Pająk/Julia Pajek (MKS Orlicz Suchedniów) i Jakub Maur/Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce), a w grze mieszanej Andrzej Niczyporuk (AZS UW)/Eliza Kwiatkowska (STB Energia Lubliniec). Wygrali zawodnicy wcześniej rozstawieni za wysokie pozycje na liście klasyfikacyjnej.

Miejscowy klub Trans.eu SKS Matchpoint Ślęza reprezentowało dwóch zawodników – Jakub Gurgul i Filip Wierciński. Nasi chłopcy grali bardzo dobrze. Filip w grze singlowej zakwalifikował się aż do ćwierćfinałów, gdzie musiał uznać wyższość przyszłego wicemistrza Polski. Kuba, niestety, musiał zrezygnować z turnieju już po pierwszym, trudnym meczu. Razem z Filipem w grze deblowej doszli jednak do ćwierćfinałów, przegrywając tam o włos w emocjonującym, trzysetowym pojedynku. Są to bardzo dobre wyniki, a zważając na młody wiek (13 lat) naszych zawodników, spodziewamy się kolejnych, jeszcze większych sukcesów w przyszłości.

Mimo wszechobecnej rywalizacji, zawody upłynęły w bardzo miłej atmosferze. Dodając do tego świetną lokalizację i sprawną organizację, myślę, że impreza została dobrze zapamiętana, zarówno przez zawodników, jak i trenerów oraz kibiców.

Basia Drozdowska- zawodniczka Trans.eu SKS Matchpoint Ślęza