Kandydat na Dawcę
Uprzejmie informujemy, że w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu rozpoczęliśmy realizację zadania pn. Zwiększenie bezpieczeństwa pobieranej krwi poprzez wprowadzenie procedury "KANDYDATA NA DAWCĘ".

W ramach programu Ministerstwa Zdrowia "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" procedura ta wprowadzana będzie sukcesywnie we wszystkich centrach krwiodawstwa w Polsce
Dotyczy ona wszystkich dawców, którzy nigdy nie oddawali krwi i nie są zarejestrowani w systemie krwiodawstwa w Polsce.

Na czym polega procedura "KANDYDAT NA DAWCĘ" ?

1. Zostaniesz zarejestrowany w systemie komputerowym, poprosimy o Twoje dane, w tym dane kontaktowe oraz zgodę na ich wykorzystanie. Otrzymasz do wypełnienia kwestionariusz.
2. Zostaną pobrane od Ciebie próbki krwi na badania (morfologię, grupę krwi i w kierunku czynników zakaźnych - HIV, HCV, HBV, krętka kiły)
3. Zostanie przeprowadzony z Tobą wywiad medyczny, oceniony kwestionariusz, przeprowadzone skrócone badanie przedmiotowe. Zostaniesz poinformowany o możliwości/bądź braku możliwości donacji po okresie około 3 tygodni od oddania próbki krwi.
4. Po 18 dniach możesz zgłosić się do oddania krwi. Nie później jednak niż do 50 dni od oddania próbki krwi na badania.

Personel medyczny obecny przy pobieraniu krwi dołoży wszelkich starań, aby Twoje pierwsze kroki w kierunku bycia kimś wyjątkowym - Regularnym Dawcą Krwi, na którym mogą polegać osoby chore - były przyjemnymi chwilami, a na pamiątkę otrzymasz pluszowy breloczek w kształcie kropli krwi.

Serdecznie zapraszamy!