12
lipiec 2024, piątek
IMIENINY: Weroniki, Jana, Bonifacego

TERAZ
bezchmurnie
20°
DZIŚ
intensywne opady deszczu
21°
JUTRO
zachmurzenie duże
22°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Kobierki z PGNiG Pucharem Polski

Dolnośląskie derby dla Kobierek!

KPR Gminy Kobierzyce pokonał w finale PGNiG Pucharu Polski obrończynie tytułu MKS Zagłębie Lubin 23-21. Zdobycie trofeum to dla klubu z podwrocławskich Kobierzyc historyczny sukces.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą zaledwie przed tygodniem. Na zakończenie PGNiG Superligi kobiet lepsze okazały się mistrzynie Polski, które wygrały 27-24. To było czwarte bezpośrednie zwycięstwo zespołu Bożeny Karkut w tym sezonie i to jej zawodniczki były faworytkami sobotniego finału.

Tak też wskazywać mogły pierwsze minuty spotkania. KPR popełniał proste błędy, dzięki czemu Miedziowe prowadziły 2-0 (4’). Kobierki szybko uspokoiły początkowe nerwy i zaczęły kontrolować sytuację na boisku (2-3 w 7’). Najwięcej problemów defensywie MKS-u sprawiała Natalia Janas, która zdobyła cztery bramki z rzędu i wyprowadziła swoją drużynę na bezpieczne prowadzenie (3-6 w 15’).

Zawodniczki Edyty Majdzińskiej bardzo dobrze spisywały się w obronie. W świetnej dyspozycji była także bramkarka Kobierek. Beata Kowalczyk zaliczała skuteczne interwencje nie tylko przy kontratakach czy rzutach z pozycji – w pierwszej połowie obroniła aż trzy karne rywalek (6-10 w 21’).

KPR narzucił lubiniankom swój styl gry i systematycznie budował przewagę (7-13 w 27’). Kobierki zdobywały bramki seriami i dzięki koncentracji przez całą połowę, schodziły na przerwę z zapasem sześciu trafień. Wynik na 14-8 ustaliła z linii siódmego metra Zorica Despodovska.

Tuż po zmianie stron kobierzyczanki dorzuciły dwa kolejne trafienia. Dzięki bramkom Zuzanny Ważnej i Aleksandry Tomczyk brązowe medalistki prowadziły już 16-8 (33’). Mimo to ich dominacja na parkiecie nie była już tak wyraźna. Lubinianki znacznie lepiej niż wcześniej radziły sobie w defensywie. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu piłkę w siatce Zagłębia umieściła Karolina Wicik, tym samym wyprowadzając KPR na prowadzenie 18-10 (41’). O czas poprosiła Bożena Karkut.

Rozmowa z zespołem szybko przyniosła efekty. Wciąż świetnie między słupkami bramki KPR-u spisywała się Beata Kowalczyk, ale mistrzynie Polski znaczenie częściej wypracowywały sobie sytuacje do oddawania rzutów i powoli zmniejszały straty (14-19 w 50’). Kobierki grały jednak mądrze, długu budując swoje akcje ofensywne i zabierając Lubinowi bezcenny czas na gonienie wyniku (18-22 w 55’).

W samej końcówce spotkania Miedziowe zdobyły trzy bramki z rzędu, ale nie udało im się odwrócić losów meczu. Ostatecznie KPR Gminy Kobierzyce wygrał finał 23-21, tym samym zdobywając pierwszy w historii klubu Puchar Polski.

Najlepszą zawodniczką dolnośląskich derbów została Beata Kowalczyk.

- Nie byłyśmy faworytkami tego turnieju, bo to Lubin zdobył złoty medal mistrzostw Polski, ale liga i rozgrywki pucharowe rządzą się innymi prawami. Zapomniałyśmy o tym, co było tydzień temu, ale odrobiłyśmy zadanie domowe i zniwelowałyśmy błędy. Udało mi się odbić kilka piłek, świetnie rozumiałyśmy się z obroną, wygrałyśmy i jesteśmy przeszczęśliwe – skomentowała mecz MVP finału.

- Sport jest piękny, skoro przez cały sezon cztery razy się przegrywa, a w najważniejszym momencie mój zespół pokazuje, że jest gotowy, żeby wygrywać z każdym. Podkreślam, że zwyciężyła zespołowość, każda zawodniczka dołożyła mnóstwo serca i umiejętności do tego wyniku - powiedziała po spotkaniu trenerka Kobierek, Edyta Majdzińska. KPR zakończył sezon 2021/2022 brązowym medalem PGNiG Superligi kobiet i trofeum PGNiG Pucharu Polski.

- To był świetny, ale bardzo trudny sezon z wieloma momentami, w których można było stracić wiarę w ten zespół. Dziewczyny udowodniły, że ambicja, chęć wygrywania, rozwoju to jest coś, co charakteryzuje KPR Gminy Kobierzyce – dodała Majdzińska.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 21-23 (8-14)

MKS: Maliczkiewicz, Wąż – Łabuda 6, Grzyb 1, Hartman, Górna 2, Drabik 2, Galińska 3, Zawistowska, Kochaniak-Sala 3, Matieli 3, Noga, Świerżewska, Milojević 1.
Karne: 4/7
Kary: 8 min. (Zawistowska, Kochaniak-Sala, Milojević – czerw. kartka w 46’).

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 5, Buklarewicz 1, Janas 5, Wiertelak 2, Kozioł, Ważna 3, Ivanović, Despodovska 2, Wicik 4, Macedo 1, Shupyk.
Karne: 2/2
kary: 10 min. (Buklarewicz, Ważna, Shupyk, Macedo, Janas – czerw. kartka w 59’)
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR