KOBIERZYCE CORAZ WYŻEJ

W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19!


69,6 % - tyle wynosi obecnie odsetek mieszkańców Gminy Kobierzyce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Dzięki takiemu wynikowi gmina awansowała o dwa miejsca w ogólnopolskim rankingu szczepień i obecnie zajmuje 27. pozycję. Od miesięcy Kobierzyce są w czołówce zestawienia na Dolnym Śląsku, ustępując jedynie miastu Wrocław.

Bardzo dobre notowania, to nie przypadek. Od sierpnia 2021 trwa akcja sobotnich szczepień pod hasłem ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE. Kampanię promująca walkę z COVID-19, samorząd prowadzi wspólnie z medykami z NZOZ Twój Lekarz. Ostatnio akcja została rozszerzona. W pierwsze trzy soboty lutego szczepionki przyjęło niemal 400 osób.

Specjaliści podkreślają, że szczepienia to jedyna skuteczna metoda pozwalająca zminimalizować ryzyko poważnego zachorowania i groźnych powikłań. Lekarze dodają, że bardzo ważne jest przyjęcie dawki przypominającej, która zwiększa liczbę przeciwciał i chroni przed zachorowaniem powodowanym przez dominujący obecnie wariant omikron.

Kolejną odsłonę akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE zaplanowano na 27 lutego. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, pacjenci przyjmowani będą od 9:00 do 15:00 w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Dotąd na sobotnie szczepienia zarejestrowało się prawie 80 osób.

NZOZ Twój Lekarz, fot. M. Wełyczko