18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
zachmurzenie duże
21°
DZIŚ
zachmurzenie duże
21°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Kolejne Dotacje

dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Kobierzyce

Logotypy

Ochotnicze Straże Pożarne w Kobierzycach, Pustkowie Wilczkowskim i Pustkowie Żurawskim zawarły umowy o dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” .

OSP w Kobierzycach otrzyma dotację w kwocie 20 000,00 zł. na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobierzycach” za którą planuje kupić wyposażenie: pilarka do drewna, agregat prądotwórczy, pompa pływająca i radiotelefony przenośne oraz wyposażenie osobiste strażaka t.j. buty specjalne. Wkład własny OSP wyniósł 2 409,10 zł.

OSP w Pustkowie Wilczkowskim otrzyma dotację w kwocie 18 000,00 zł. na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Wilczkowskim”, za którą planuje kupić ubrania specjalne. Wkład własny OSP to kwota 3 600,00 zł.

OSP w Pustkowie Żurawskim otrzyma dotacje w kwocie 20 000,00 zł. na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Żurawskim” za którą planuje kupić ubrania specjalne. Wkład własny OSP to kwota 9 600,00 zł.

W latach 2019-2023 udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacje dla gminnych OSP w łącznej kwocie 201 812,33zł.

Dofinasowania zostały pozyskane i zrealizowane dzięki wieloletniej współpracy obu OSP w z pracownikami Urzędu Gminy Kobierzyce.

Link do strony WFOŚiGW we Wrocławiu: www.wfosigw.wroclaw.pl/
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR