12
lipiec 2024, piątek
IMIENINY: Weroniki, Jana, Bonifacego

TERAZ
intensywne opady deszczu
25°
DZIŚ
intensywne opady deszczu
25°
JUTRO
zachmurzenie umiarkowane
24°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Kolonie w Dźwirzynie

z programem edukacyjno-profilaktycznym

Nasze dzieci z Gminy Kobierzyce  wyjechały na kolonie letnie 2019 z programem edukacyjno-profilaktycznym  do nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno. 45 uczestników w wieku od 7 do 16 lat miło i aktywnie spędzało czas na morzem. Realizowano program mający na celu rozwój dziecka, zdobycia umiejętności przydatnych w pokonywaniu trudności w codziennym życiu. Była kolonijna akademia umiejętności, tj. warsztaty z zakresu plastyki lub techniki- dzieci brały udział w kilkugodzinnych zajęciach - bawiąc się, stworzyły własne, małe "dzieła sztuki". Organizowano również: ogniska, dyskoteki tematyczne, konkursy z nagrodami „Mam talent” i inne (czystości, piosenki, plastyczny,  rzeźby z piasku i inne), kalambury, Festiwal Piosenki „Twoja twarz brzmi znajomo”. Ważnym wydarzeniem szczególnie dla kolonistów, którzy byli pierwszy raz nad morzem był Chrzest Morski czyli Neptunalia. Neptun przewidział trudne próby jednak wszyscy uczestnicy pokonali trudności i zostali wilkami morskimi. Mnóstwo było też zajęć sportowych i rekreacyjnych poprawiających sylwetkę i samopoczucie, sport na wesoło- mistrzostwa kolonii w różnych dyscyplinach śmiesznych. Podczas zabaw było wiele radości, śmiechu i wspaniałej grupowej rywalizacji. Oczywiście plażowanie i kąpiele w Bałtyku.

Poznano uroki i historię nadmorskich miejscowości. Wycieczki do Kołobrzegu, zwiedzanie miasta, Latarni Morskiej. Swoją pierwszą Piracką Przygodę odbyły w Reducie Solnej, gdzie mogli poczuć się prawdziwymi wilkami morskimi. Podczas pieszych wycieczek zwiedziły okoliczne miejscowości jak Grzybowo, Rogowo. Uczestniczyły w Kolonijnej Olimpiadzie Sportowej drużynowo i indywidualnie. Odbyły się lubiane gry terenowe, gdzie dzieci i młodzież mogli się wykazać umiejętnością orientacji w terenie, sprawnością i skutecznością podejmowania decyzji oraz współpracą z innym członkami swojej grupy.

Uczestnicy kolonii wiele się nauczyli, zdobyli nowe umiejętności, odkryli swoje talenty, zobaczyli nowe ciekawe miejsca. Wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni, uśmiechnięci. Dwa tygodnie wakacji nad morzem to czas spędzony sympatycznie, zdrowo, aby nabrać ochoty do pracowitego roku szkolnego oraz radzenia sobie z problemami dnia codziennego.

 Opracowała:

Bożena Noga

GOPS Kobierzyce
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR