KPR Gminy Kobierzyce

klub w końcu odebrał brązowe medale za sezon 2019/2020


Data 10.08.2020r. z pewnością przejdzie do historii kobierzyckiego szczypiorniaka. Tego dnia zawodniczki, sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu odebrał z rąk wiceprezesa Superligi Pana Piotra Należytego brązowe medale za sezon 2019/2020. W związku z pandemią koronawirusa ceremonia przeciągnęła się aż początek sierpnia. W dekoracji, oprócz oczywiście członków kobierzyckiego klubu, udział wzięli przedstawiciele mediów oraz delegacja Gminy Kobierzyce z Przewodniczącą Panią Elżbietą Regulską i Wójtem Panem Ryszardem Pacholikiem na czele. Z powodów bezpieczeństwa zrezygnowano z obecności sponsorów, którym jednak ogromne słowa wdzięczności za dotychczasowe wsparcie przekazał prezes Klubu Pan Piotr Smoła. – Ciężko jest w kilku słowach podziękować  za tak dużą pomoc. Nie chcę wymieniać wszystkich naszych dobroczyńców, gdyż nie chciałbym przypadkiem kogoś pominąć. Cieszę się, że jest tylu wspaniałych ludzi, którzy kochają piłkę ręczną i na których zawsze możemy liczyć – powiedział Smoła.

W związku z obostrzeniami, które panują w kraju, ze smutkiem, ale jednak zrezygnowano z hucznej imprezy, co oczywiście jest słuszną i zrozumiałą decyzją. – Trochę żal, że nie mamy szans celebrować tego sukcesu tak jak byśmy chcieli, czyli wspólnie z naszymi sponsorami i kibicami. Dedykuję ten medal wszystkim tym, którzy nie mogą świętować teraz z nami. Pierwszy w historii Klubu medal z pewnością zdopinguje nas jednak, aby w kolejnym sezonie powtórzyć ten sukces – powiedziała najlepsza trenerka ubiegłego sezonu Pani Edyta Majdzińska.

Oprócz medali pamiątkowe statuetki odebrali: Edyta Majdzińska – w kategorii trener roku, Kinga Jakubowska – w kategoriach: królowa strzelczyń, najlepsza rozgrywająca oraz najlepsza zawodniczka sezonu oraz Barbara Zima – odkrycie sezonu.

Serdecznie gratulujemy drużynie KPR-u Gminy Kobierzyce i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie.

Marcin Janowski