20
lipiec 2024, sobota
IMIENINY: Czesława, Hieronima

TERAZ
bezchmurnie
27°
DZIŚ
bezchmurnie
27°
JUTRO
bezchmurnie
31°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

KS Badminton Kobierzyce

wygrał rozgrywki I Ligi i awansował do Lotto Ekstraligi Badmintona w sezonie 2022/23

Po ponad 10 latach szybkiego rozwoju badmintona w gminie Kobierzyce, po licznych tytułach indywidualnych mistrzów Polski w kategoriach młodzieżowych i juniorskich wywalczonych przez wychowanków Klubu Sportowego Badminton Kobierzyce, doczekaliśmy się kolejnego sukcesu – awansu drużyny ligowej do najwyższej klasy rozgrywek krajowych, czyli do LOTTO Ekstraligi Polskiego Związku Badmintona. Sukces to tym bardziej znaczący, że badminton jest sportem indywidualnym i dyscypliną olimpijską.

Awans był możliwy dzięki świetnej postawie naszej drużyny w rozgrywkach I Ligi Badmintona i zajęciu w nich pierwszego miejsca, z kompletem zwycięstw w sezonie 2021/2022. W skład zespołu wchodzą przede wszystkim wychowankowie KS Badminton Kobierzyce (Lisa Kaminskaya, Martyna Tatarek, Adam Bogacz, Filip Wierciński, Mikołaj Wrzalik), a także zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów ziemi dolnośląskiej. Trenerem drużyny i zarazem trenerem głównym KS Badminton Kobierzyce jest Mateusz Szydłowski, wychowanek Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach, od wielu lat mieszkający we Wrocławiu.

W LOTTO Ekstralidze występuje 12 najmocniejszych drużyn krajowych, z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce – m.in. z w Warszawy, Białegostoku, Suwałk, Bierunia, Krakowa, Poznania i Gdańska. W przyszłym sezonie, jeszcze w tym roku kalendarzowym, do tego zacnego grona dołączy po raz pierwszy ekipa z Kobierzyc. KS Badminton Kobierzyce będzie starał się zorganizować jedną z kolejek na własnym terenie, aby dać możliwość wszystkim mieszkańcom gminy zainteresowanym badmintonem poczuć emocje rozgrywek na najwyższym poziomie i zaprosić do kibicowania naszym wspaniałym sportowcom.

Badminton w gminie Kobierzyce zyskuje coraz większą popularność, nie tylko wśród dzieci i młodzieży. W kobierzyckim klubie trenuje dziś blisko 40 młodych zawodników w różnym wieku, najmłodsze dzieci mają 6-7 lat. Treningi odbywają się codziennie, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej oraz w CS Matchpoint. Zainteresowanych dołączeniem zapraszamy do kontaktu z klubem poprzez fanpage na portalu Facebook lub pod numerem telefonu 501429469.

Piotr Wrzalik
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR