04
luty 2023, sobota
IMIENINY: Andrzeja, Weroniki, Joanny

TERAZ
słabe opady śniegu
-0°
DZIŚ
słabe opady śniegu
JUTRO
zachmurzenie duże
-1°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Grudzień 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Lekcje o Samorządzie

osiem klas i ponad dwustu uczniów wzięło do tej pory udział w prowadzonych na terenie Gminy Kobierzyce „Lekcjach o samorządzie”

Spotkania mają formę warsztatów, podczas których młodzież wspólnie z Piotrem Kopciem Zastępcą Wójta Gminy Kobierzyce w praktyczny sposób poznaje zasady funkcjonowania samorządu. Tym razem pod ostrzałem pytań znalazła się również Renata Granowska Wiceprezydent Wrocławia.

„Lekcje o samorządzie” odbywają się na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie. Podczas części teoretycznej uczniowie poznają między innymi zadania Wójta i Rady Gminy. Część warsztatowa to zestaw praktycznych ćwiczeń, które pokazują uczniom jaką drogę trzeba przejść od pomysłu do realizacji konkretnych inwestycji. Uczniowie wybierają odpowiednią lokalizację, określają budżet, dostosowują inwestycję do możliwości finansowych gminy i potrzeb mieszkańców.

Także tym razem podczas warsztatów klasa podzieliła się na dwie grupy, z których każdą aktywnie wspierała Wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska i Piotr Kopeć Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce. W drugiej części zajęć uczniowie mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej wrocławskich szkół średnich, zasad rekrutacji i wymagań egzaminacyjnych.

Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR