18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
zachmurzenie duże
21°
DZIŚ
zachmurzenie duże
21°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

„Mały Strażak”

w Gminie Kobierzyce


Logotypy 

Trzy jednostki OSP z Gminy Kobierzyce otrzymały w ramach tzw. programu „Mały Strażak” łącznie blisko 60 tysięcy złotych. Dotacja przeznaczona jest na zakup sprzętu i specjalistycznych ubrań.

Pilarka do drewna, agregat prądotwórczy, pompa pływająca, radiotelefony przenośne czy wyposażenie osobiste strażaków - to tylko niektóre z nowych elementów wyposażenia Ochotniczych Straży Pożarnych, które zostaną zakupione dzięki dotacjom na dofinansowanie zadań związanych z zapobieganiem i likwidacją zagrożeń środowiska na rzecz jednostek ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa.

W Gminie Kobierzyce dotacje otrzymały trzy jednostki: Ochotnicza Straż Pożarna w Kobierzycach, Pustkowie Wilczkowskim i Pustkowie Żurawskim. Uroczyste odebranie promes na dofinansowanie odbyło się 5. września w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Oławie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w tym roku na realizację Programu dla całego województwa dolnośląskiego przeznaczył kwotę blisko 12 mln zł. Nowe wyposażenie pomoże strażakom z 604 jednostek w całym województwie w prowadzeniu akcji zapobiegających skażeniom środowiska niebezpiecznymi substancjami oraz w trakcie powodzi, pożarów i wypadków drogowych.

W ciągu pięciu lat dotacje w ramach tzw. programu „Mały Strażak” dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Kobierzyce wyniosły ponad 200 tysięcy złotych.

Monika Śliwińska/Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR