21
lipiec 2024, niedziela
IMIENINY: Daniela, Andrzeja, Wiktora

TERAZ
bezchmurnie
30°
DZIŚ
bezchmurnie
30°
JUTRO
intensywne opady deszczu
23°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Mieszkańcy Solnej

porządkują staw

Z końcem marca 2022 roku wygasła umowa użyczenia Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu stojących zbiorników wodnych znajdujących się na terenie naszej gminy. Ponieważ odczucia społeczne ze współpracy z PZW nie były zadowalające, władze gminy postanowiły nie przedłużać umowy z PZW i zadbać o zbiorniki, a także uregulować zasady wędkarstwa własnymi siłami.

Mieszkańcy Solnej, w tym także wędkarze, poczuli, że znowu są gospodarzami stawu i zabrali się do porządkowania terenu wokół niego, a przede wszystkim rozpoczęli pracę związane z usuwaniem nadmiaru moczar, które zarosły cały zbiornik wodny.

Zaangażowanie swoich mieszkańców docenia sołtys Solnej, pani Edyta Wrona – „Po marazmie panującym w ostatnich latach znowu czujemy, że mamy wpływ na to co dzieje się na naszym stawie. Jestem przekonana, że naszym wędkarzom, a także wszystkim doceniającym jego uroki ta zmiana w zarządzaniu wyjdzie na dobre”

Obecnie trwają prace nad przyjęciem przepisów o wydawaniu przez Wójta Gminy Kobierzyce zezwoleń na amatorski połów ryb na zbiornikach Gminy Kobierzyce. Staramy się aby jak najszybciej wędkarze mogli znowu wrócić do realizacji swojej pasji na naszych stawach. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Wojciech Duczek
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR