Mieszkańcy Solnej

porządkują staw


Z końcem marca 2022 roku wygasła umowa użyczenia Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu stojących zbiorników wodnych znajdujących się na terenie naszej gminy. Ponieważ odczucia społeczne ze współpracy z PZW nie były zadowalające, władze gminy postanowiły nie przedłużać umowy z PZW i zadbać o zbiorniki, a także uregulować zasady wędkarstwa własnymi siłami.

Mieszkańcy Solnej, w tym także wędkarze, poczuli, że znowu są gospodarzami stawu i zabrali się do porządkowania terenu wokół niego, a przede wszystkim rozpoczęli pracę związane z usuwaniem nadmiaru moczar, które zarosły cały zbiornik wodny.

Zaangażowanie swoich mieszkańców docenia sołtys Solnej, pani Edyta Wrona – „Po marazmie panującym w ostatnich latach znowu czujemy, że mamy wpływ na to co dzieje się na naszym stawie. Jestem przekonana, że naszym wędkarzom, a także wszystkim doceniającym jego uroki ta zmiana w zarządzaniu wyjdzie na dobre”

Obecnie trwają prace nad przyjęciem przepisów o wydawaniu przez Wójta Gminy Kobierzyce zezwoleń na amatorski połów ryb na zbiornikach Gminy Kobierzyce. Staramy się aby jak najszybciej wędkarze mogli znowu wrócić do realizacji swojej pasji na naszych stawach. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Wojciech Duczek