20
czerwiec 2024, czwartek
IMIENINY: Diny, Bogny, Florentyny

TERAZ
bezchmurnie
18°
DZIŚ
bezchmurnie
18°
JUTRO
zachmurzenie umiarkowane
31°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Maj 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Młodzież Zapobiega Pożarom

w Kobierzycach w środę 15 marca odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej-„Młodzież Zapobiega Pożarom”


W zmaganiach uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Liczna reprezentacja młodzieży z terenu gminy zjawiła się w siedzibie Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, by rywalizować o awans do etapu powiatowego. Dzieci zostały przygotowane pod czujnym okiem nauczycieli ze szkół z terenu gminy tj. Panią Dorotę Jakimiuk, Panią Martynę Michalak, Panią Lucynę Wawrzyniak, Panią Jolantę Sochę – Kokoszkę, Panią Agnieszkę Ziębę i Panią Justynę Pulikowską. Za organizację przedsięwzięcia odpowiedzialny był Urząd Gminy Kobierzyce, Strażacy z OSP Kobierzyce, OSP Pustków Wilczkowski, OSP Pustków Żurawski oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy z nich stanowił test wiedzy ogólnej składający się z 30 pytań, na który dzieci z klas I-IV miały 40 minut, zaś starsza grupa pół godziny. Drugą część stanowił egzamin ustny z wiedzy o ratownictwie, ochronie przeciwpożarowej i sprzęcie wykorzystywanym przez strażaków w działaniach.

Utworzone zostały dwie komisje konkursowe dla grupy młodszej i starszej, w składzie:

Grupa pierwsza: Maciej Bosiacki – Przewodniczący, Natalia Lepka – Sekretarz, oraz członkowie komisji – strażacy z OSP z terenu Gminy Kobierzyce: Ryszard Kądziela, Radosław Sidłowski, Krystian Szczepaniak.

Grupa druga: Dominik Krumin – Przewodniczący, Rafał Rudnicki – Sekretarz, oraz Jarosław Wilczyński – z OSP Pustków Wilczkowski, członek komisji konkursowej.

Komisje konkursowe po dokonaniu oceny prac pisemnych i przydzieleniu kolejnych punktów w drugim etapie wyłoniły zwycięzców:

  • I grupa wiekowa (klasy I-IV): I miejsce- Wojciech Żarnowski, II miejsce- Jan Uliasz, III miejsce – Julia Oczkowska, IV miejsce – Mikołaj Rudnicki, V miejsce- Leon Luboiński, VI miejsce – Oliwia Jaros.
  • II grupa wiekowa (klasy V-VIII): I miejsce – Jakub Żyła, II miejsce- Kacper Milczarek, III miejsce – Krystian Łomzik, IV miejsce- Michał Tyliński, V miejsce- Jakub Szczygieł.

Pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc w obu grupach wiekowych wręczył Wójt Gminy Kobierzyce – Ryszard Pacholik wraz ze strażakami OSP Gminy Kobierzyce. Wszyscy pozostali otrzymali dyplomy, medale i drobny upominek za udział w konkursie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Turniej w szczególności ma pomóc popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Na przestrzeni ostatnich lat uczestnicy prezentują bardzo duży poziom wiedzy. Jest to konkurs zupełnie inny niż wszystkie inne. Możemy być dumni z naszej młodzieży i liczyć na to że gdy dorosną – dołączą do zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Kobierzyce!
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR