18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
pochmurnie
25°
DZIŚ
zachmurzenie małe
24°
JUTRO
bezchmurnie
28°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Nabór Wniosków

o preferencyjny zakup węgla w 2023r.


Z dniem dzisiejszym, tj. 9 stycznia 2022r. rozpoczynamy nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla w 2023r., nabór potrwa do 28 lutego 2023r. Jest to termin wpływu do Urzędu, a nie nadania np. na poczcie. Do dokonania zakupu preferencyjnego na sezon grzewczy 2022/23 w ilości do 3 t jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego i złoży wymagane oświadczenia. Dla gospodarstw domowych, które nabyły już węgiel od Gminy lub złożony był w tej sprawie pozytywnie rozpatrzony wniosek w poprzednim naborze do 2 grudnia 2022r., ich członkowie mogą wnioskować tylko o ilość odpowiednio pomniejszoną, np. jeśli poprzednio złożyły był w tym terminie wniosek o 1,5t, mogą wnioskować maksymalnie o 1,5t. Wnioski z 2022r., które wpłynęły do gminy po terminie, tj. po 2 grudnia, nie są rozpatrywane, w takim przypadku należy złożyć nowy wniosek na drukach z 2023r. i można wnioskować o pełną pulę 3t.

Gmina będzie sprzedawać przyznany nam węgiel wg oferty Polskiej Grupy Górniczej. Będziemy starać się pozyskać węgiel w odpowiedniej ilości dla wszystkich chętnych, ale nie mamy wpływu na ostatecznie dostarczane ilości i sortyment paliwa do preferencyjnej sprzedaży oraz ostateczne terminy dostaw. Pierwsze dostawy węgla trafią do osób, które złożyły wnioski do 2 grudnia 2022r. a jeszcze nie dostały możliwości zakupu z braku węgla w ubiegłym roku. Dopiero w dalszej kolejności, odpowiednio do terminu wpływu, będą załatwiane wnioski z 2023r. w naborze, który dziś rozpoczynamy. Decyduje data i godzina wpływu do Urzędu. Zakupy dla wnioskodawców umożliwione będą odpowiednio od tego, kiedy faktycznie otrzymamy w wystarczającej ilości poszczególny węgiel z kopalni.

Druk wniosków obowiązujący w 2023r. na bieżący sezon grzewczy udostępnia się na stronie www.ugk.pl i Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy. We wniosku należy podać wymagane dane, złożyć zawarte w nim oświadczenia i wskazać wybrany rodzaj paliwa. Z uwagi na bardzo ograniczone ilości zaoferowanego nam ekogroszku oraz zmieniające się źródła, tj. kopalnie z których przyznawany jest nam węgiel, wskazano do wyboru ogólnie sortyment: kostka, orzech i groszek. W przypadku gdy będziemy dysponować ekogroszkiem, wnioskodawcy groszku otrzymają do wyboru jego zakup. Prawdopodobnie jednak, tak jak obecnie będziemy oferować im głównie Groszek II z kopalni Wesoła. Paliwo to uznane zostało przez nasze składy za dobre, kaloryczne i o odpowiedniej wielkości dla pieców na ekogroszek. Zachęcamy do zapoznania się z certyfikatami wszystkich paliw jakie sprzedaje Gmina w menu Dystrybucji Węgla na stronie www.ugk.pl https://www.ugk.pl/certyfikaty oraz do konsultacji ze współpracującymi z nami składami węglowymi, gdzie paliwa też można najczęściej obejrzeć https://www.ugk.pl/wykaz-skladow-weglowych.

Uwaga: osoby, które złożą wniosek nie dokonują jeszcze wpłat za węgiel! Prosimy czekać na kontakt ze strony pracownika Urzędu Gminy, na podany adres e-mail lub telefoniczny. Należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi we wniosku i starannie oraz wyraźnie wypełnić wszystkie pola, co przyspieszy rozpoznanie wniosku. Wniosek musi zostać podpisany i złożony na aktualnie obowiązującym druku.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR