18
lipiec 2024, czwartek
IMIENINY: Kamila, Szymona

TERAZ
bezchmurnie
27°
DZIŚ
bezchmurnie
27°
JUTRO
bezchmurnie
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Nowa inwestycja

Vaco Retail

Vaco Retail – polska firma z branży chemicznej i kosmetycznej wybuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z częścią biurową. Szacowana wartość powstającej pod Domasławiem inwestycji to 39 mln złotych.

8. września odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę fabryki. W uroczystościach wzięli udział m.in.: przedstawiciele gminy Kobierzyce - Wójt Ryszard Pacholik, Zastępca Wójta Piotr Kopeć oraz Bogdan Dzik – Prezes Vaco Holding, Piotr Dzik – Prezes Vaco Retail, Robert Westland – Prezes Spółki Ocmer -Generalnego Wykonawcy inwestycji.

To kolejna polska firma, która na swoją siedzibę wybrała gminę Kobierzyce. Wszystkie tego typu inwestycje powstają w ramach istniejących od kilkunastu lat planów zagospodarowania przestrzennego. Każda taka hala to podatki, dzięki którym możemy finansować kolejne zadania m.in. drogowe, oświatowe czy społeczne. Tylko w tym roku zakończyliśmy rozbudowę szkoły w Wysokiej, rozpoczęliśmy rozbudowę szkoły w Pustkowie Żurawskim, kontynuujemy remont generalny budynku w Pustkowie Wilczkowskim. W ciągu ostatnich kilku lat na inwestycje oświatowe wydaliśmy blisko 92 milionów złotych – podkreśla Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce.

Projekt budowy hal produkcyjno-magazynowych wraz z częścią biurową o powierzchni około 12.000 m2 w Domasławiu zakłada powstanie obiektu składającego się z trzech zasadniczych części: trzykondygnacyjnego budynku biurowego wraz z częścią socjalną, hali produkcyjno-magazynowej i hali magazynowej.

Obecnie spółki z grupy Vaco zatrudniają łącznie około 200 pracowników. Grupa Vaco wywodzi się z sektora profesjonalnych usług DDD (dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja). Działa obecnie zarówno w branży chemicznej, jak i kosmetycznej. Inwestor dołączył do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" i otrzymał od niej wsparcie na realizację swojego nowego przedsięwzięcia. Rozpoczęcie robót budowlanych nastąpiło w połowie lipca 2023. Zakończenie budowy hal i budynku biurowego planowane jest w przyszłym roku.

Agnieszka Jankowska-Jakus Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR