21
lipiec 2024, niedziela
IMIENINY: Daniela, Andrzeja, Wiktora

TERAZ
zachmurzenie małe
18°
DZIŚ
bezchmurnie
30°
JUTRO
intensywne opady deszczu
21°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Nowa Inwestycja Cargill

kolejna innowowacyjna inwestycja w Gminie Kobierzyce


Firma Cargill w zakładzie w Bielanach Wrocławskich uruchomiła nową linię produkcyjną rozpuszczalnego błonnika. Inwestycja kosztowała 38 mln euro.

Nowa linia produkcyjna do produkcji błonnika rozpuszczalnego, wykorzystuje opatentowaną technologię mikroreaktorów. Dostępny zarówno w formie proszku, jak i płynu, błonnik rozpuszczalny jest wytwarzany z roślin, takich jak pszenica czy kukurydza. Może być stosowany w produktach mlecznych, zbożowych, w deserach i lodach, wypiekach, napojach i wyrobach cukierniczych, takich jak czekolada lub cukierki.

Rozpuszczalny błonnik umożliwia redukcję cukru w produktach o co najmniej 30 procent. Pozwala to na produkcję lodów, słodkich bułek, płatków śniadaniowych, czy jogurtów z mniejszą liczbą kalorii i tłuszczu. Błonnik może być także wykorzystywany jako stabilizator oraz środek zagęszczający.

Zbudowany w 1996 roku w Bielanach Wrocławskich zakład firmy Cargill początkowo produkował syropy glukozowe i gluten. W kolejnych latach rozszerzono asortyment, dodając produkcję syropu glukozowo-fruktozowego i etanolu, wybudowano też młyn do przemiału pszenicy. Obecnie fabryka w Bielanach Wrocławskich zatrudnia ponad 240 pracowników.

Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR