19
lipiec 2024, piątek
IMIENINY: Marcina, Wincentego, Wodzisława

TERAZ
bezchmurnie
28°
DZIŚ
bezchmurnie
28°
JUTRO
zachmurzenie duże
28°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Nowa Linia Autobusowa

913 już w sierpniu

„To kolejny dowód, że warto rozmawiać i warto współpracować, bo tylko tak można wspólnie zrobić coś dobrego dla mieszkańców”. Trudno nie zgodzić się z tą opinią wyrażoną przez zastępcę wójta gminy Kobierzyce Piotra Kopcia na koniec prac w ramach grupy roboczej gmin sąsiadujących z Wrocławiem i przedstawicieli miasta Wrocław nad kolejną linią autobusową, która połączy miejscowości aglomeracji wrocławskiej, w tym Wysoką, z wrocławskimi Krzykami.

21 sierpnia planowane jest rozpoczęcie kursowania współfinansowanej przez gminę Kobierzyce linii autobusowej nr 913 relacji Wrocław Krzyki - Żórawina przez Wysoką. Mieszkańcy Wysokiej w dni robocze zyskają przede wszystkim nowe połączenie z Wrocławiem, autobusy w ciągu dnia wykonają po 21 kursów w każdą stronę, zagęszczając dotychczasową siatkę połączeń. Autobus zatrzyma się na przystankach Wysoka Osiedle, Wysoka - Radosna, Wysoka - Chabrowa, Wysoka i co szczególnie ważne, na nowym przystanku Wysoka - Lipowa. Tym samym współfinansowana przez gminę Kobierzyce komunikacja autobusowa po raz pierwszy dojedzie do powstających osiedli w rejonie ul. Lipowej, tj. drogi powiatowej w kierunku Karwian. Będzie to połączenie Wysokiej z Krzykami najkrótszą trasą, tj. przez ul. Ołtaszyńską.

Linia autobusowa

Na dotychczasowych połączeniach liniami 112 i 612 nastąpią korekty rozkładu jazdy, wg informacji od przedstawicieli miasta Wrocławia, w miarę możliwości zapewniając tymi liniami takt kursowania na wspólnych odcinkach. Zmiany te wynikają m. in. z korekty trasy autobusu 612, który z Bielan na Krzyki pojedzie przez ul. Wyścigową. Ten dojazd do pętli Krzyki od ul. Wyścigowej zapewni możliwość przesiadki na tramwaje przy pętli Park Południowy. W przeciwnym kierunku we Wrocławiu 612 zakończy jazdę na przystanku Dworzec Autobusowy, tj. z tyłu dworca kolejowego. W kierunku naszej gminy autobusy linii 612 i kobierzyckiej linii 862 będą zaczynać jazdę na wspólnym przystanku na ul. Suchej. Według przekazanych nam informacji skorygowane przez Wydział Transportu UM Wrocławia rozkłady powinny polepszyć możliwości komunikacyjne dla mieszkańców naszej gminy.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR