17
maj 2024, piątek
IMIENINY: Sławomira, Weroniki

TERAZ
słabe opady deszczu
15°
DZIŚ
słabe opady deszczu
15°
JUTRO
słabe opady deszczu
18°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Kwiecień 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Otwarcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Żłobkiem w Wysokiej


1 września br. w nowej szkole w Wysokiej został zainaugurowany rok szkolny 2016/2017 na Dolnym Śląsku. Uroczystość była połączona z otwarciem nowo wybudowanego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz ze Żłobkiem. Zaproszeni goście, dzieci i rodzice zostali przywitani przez.: Wójta Gminy Kobierzyce Ryszarda Pacholika, Zastępcę Przewodniczącego Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Poseł Marzenę Machałek, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysokiej został poświęcony przez Arcybiskupa Józefa Kupnego – Metropolitę Wrocławskiego.

Na obiekt w Wysokiej składają się:

SZKOŁA PODSTAWOWA

W szkole uczyć się będzie około 450 uczniów w 18 oddziałach. Część dla dzieci młodszych znajduje się na parterze, a dla dzieci starszych – na piętrze. Są tam nowoczesne sale dydaktyczne (m.in. pracownia komputerowa, językowa, przyrodnicza), a także gabinet logopedy, pielęgniarski i lekarsko-dentystyczny. Poza salami dydaktycznymi szkoła posiada blok sportowy z dużą salą wyposażoną w wysuwane trybuny dla 168 widzów, stołówkę z zapleczem kuchennym, aulę na 130 miejsc, inne pomieszczenia towarzyszące, administracyjne, techniczne.

PRZEDSZKOLE

Do znajdujących się na parterze budynku 6 oddziałów przedszkola uczęszczać będzie 150 dzieci. Do ich dyspozycji są m.in. gabinet do terapii pedagogicznej i logopedycznej, kuchnia (wspólna dla szkoły podstawowej i żłobka, serwująca oddzielne posiłki, dostosowane do wieku dzieci), pomieszczenia gospodarcze i administracyjne.

ŻŁOBEK

Mieścić się na parterze, ma przyjąć 50 dzieci w dwóch oddziałach. Obok sal dydaktycznych znajdują się sypialnie, ponadto szatnie i inne pomieszczenia administracyjno-gospodarcze.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR