19
lipiec 2024, piątek
IMIENINY: Marcina, Wincentego, Wodzisława

TERAZ
zachmurzenie małe
26°
DZIŚ
bezchmurnie
27°
JUTRO
zachmurzenie duże
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Pomoc Ma Moc

ponad 14,5 tysiąca euro dla ukraińskich uchodźców w Gminie Kobierzyce przekazała gmina partnerska Raesfeld oraz Fundacja Raesfeld-Erle-Homer

„Nasze serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców” – mówią burmistrz Martin Tesing oraz Heiko Gudel i Thomas Schulte-Terhart z funduszu lokalnego. „Cieszymy się, że tak wiele osób z Raesfeld wspiera uchodźców w Kobierzycach i chce zapewnić bardziej humanitarne warunki życia. Sytuacja w terenie pozostaje trudna”

Pieniądze wsparły zorganizowaną przez Fundację Polskiedzieci.org zbiórkę na portalu Zrzutka.pl. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na bony pomocowe dla ukraińskich uchodźców. Bony będzie można zrealizować w aptekach, sklepach spożywczo-przemysłowych i odzieżowych.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Gmina Kobierzyce udzieliła pomocy, wyżywienia i schronienia w obiektach gminnych ponad 300 uchodźcom. Ponad 1600 uchodźców znalazło zakwaterowanie w domach prywatnych.

„Gmina Kobierzyce przez cały czas aktywnie wspiera rynek pracy dla obywateli Ukrainy i ściśle współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy oraz pracodawcami. W Kobierzycach działa również Punkt Zbierania i Wydawania Pomocy Rzeczowej dla Uchodźców który przekazał około 50 ton darów. Jednak wojna w Ukrainie wciąż trwa i uchodźcy nadal potrzebują naszego wsparcia” – mówi Ryszard Pacholik Wójt Gminy Kobierzyce

Zbiórka na pomoc dla uchodźców z Ukrainy trwa do 15-ego września. Punkty zbiórki bezpośredniej będą dostępne podczas organizowanych 28-ego sierpnia Dożynek Gminnych w Kobierzycach. Indywidualny numer konta zrzutki 65 1750 1312 6886 5414 9835 6993 z dopiskiem „Dla Uchodźców z Gminy Kobierzyce”.

https://zrzutka.pl/u4hv2g
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR