22
lipiec 2024, poniedziałek
IMIENINY: Marii, Magdaleny

TERAZ
zachmurzenie umiarkowane
20°
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
20°
JUTRO
zachmurzenie małe
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Poznawanie Ciekawych Zakątków Dolnego Śląska

Projekt edukacyjny ,,Łużyce 1945. Śladami II Armii Wojska Polskiego’’

W dniach 19 – 23 kwietnia 2017 roku uczniowie klas II Gimnazjum im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich wzięli udział w wyjazdowych warsztatach historycznych, które miały być praktycznym podsumowaniem realizowanego na kole historycznym projektu edukacyjnego ,,Łużyce 1945. Śladami II Armii Wojska Polskiego’’.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach historycznych na terenie Muzeum Obozów Jenieckich Stalag Luft III w Żaganiu, gdzie przebrani w mundury wojskowe z epoki mogli wczuć się w rolę żołnierzy – jeńców, aby lepiej zrozumieć ich smutny los. Wzięliśmy udział w trzech rekonstrukcjach historycznych w Jagodzinie, Żarach i Lubaniu Śląskim gdzie uczniowie, odgrywając ludność cywilną – mieszkańców tych ziem w okresie II wojny światowej stali się jednocześnie uczestnikami III Rajdu Pojazdów Historycznych ‘’Łużyce 1945’’.

Serdeczne podziękowanie składamy Panu Stanisławowi Mikołajczykowi Burmistrzowi Gminy i Miasta Węgliniec, Panu Zbigniewowi Zawadzkiemu Sołtysowi Sołectwa Jagodzin, Panu Andrzejowi Świderskiemu Dyrektorowi Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku, Panu Andrzejowi Kusiakowi Leśniczemu za serdeczne przyjęcie, gościnę i opiekę. Panu Markowi Łazarzowi Dyrektorowi Muzeum Obozów Jenieckich, Panu Mirosławowi Walczakowi za warsztaty historyczne na terenie muzeum. Dziękujemy za cudowną atmosferę i możliwość kontaktu ze społecznością lokalną i międzynarodową. Szczególnie dziękujemy Panu Bartoszowi Lisiakowi Prezesowi Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej za to, że podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Agnieszka Snella
nauczycielka historii
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR