12
czerwiec 2024, środa
IMIENINY: Leona, Janiny, Jana, Onufrego

TERAZ
pochmurnie
18°
DZIŚ
zachmurzenie małe
18°
JUTRO
słabe opady deszczu
17°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Maj 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Protest Rolników


Spowolnienie ruchu, ale nie całkowita blokada dróg –taka forma protestu nie jest podstawą do wydania zakazu organizacji zgromadzenia. W środę (20.03.2024r.), w ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej rolników, na terenie gminy Kobierzyce zgromadzenia spowalniające ruch planowane są w 5 miejscach.

Podczas spotkania, do którego doszło w Urzędzie Gminy Kobierzyce pomiędzy przedstawicielami UGK, Urzędu Wojewódzkiego, GDDKiA oraz policji z rolnikami, organizatorzy zgromadzeń zostali poinformowani o pismach, które wpłynęły do urzędu, a które wyrażają obawy mieszkańców i przedsiębiorców, że taka forma protestu spowoduje nie tylko ogromne trudności logistyczne na terenie gminy Kobierzyce, ale również straty finansowe wynikające z zakłócenia łańcucha dostaw i przestojów w produkcji.

Jednocześnie utrudnienia w ruchu z powodu zgromadzeń, które nie blokują w całości przejazdu, nie są uznawane za wypełniające przesłanki do wydania przez Wójta Gminy Kobierzyce zakazu organizacji zgromadzeń. Jednak całkowita blokada przez protestujących którejś z dróg spowoduje delegalizację protest.

Strony ustaliły m.in., że zgromadzenia będą odbywać się z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego, a autobusy traktowane będą jak pojazdy uprzywilejowane.

Jednocześnie, w związku z trudną sytuacją dochodową gospodarstw rolnych, rolnicy zostali poinformowani o możliwych formach wsparcia finansowego, które zostaną przedstawione Radzie Gminy Kobierzyce.

Zgromadzenia na terenie gminy Kobierzyce planowane są od 20 marca do 19 kwietnia 2024roku.

W środę od godziny 9:00 spowolnienie ruchu wystąpi na trasach:

  • Urząd Gminy Kobierzyce – Rondo Magnice – Domasław – Bielany Wrocławskie (w obu kierunkach) 
  • Bielany Wrocławskie (ul. Kolejowa) – Wysoka do granicy Wrocławia (w obu kierunkach) 
  • Małuszów DK 35 do Bielan Wrocławskich komis AA (w obu kierunkach) 
  • Węzeł Kobierzyce na wysokości DK35 w kierunku ronda Magnice (w obu kierunkach 

Od godziny 6:00 rozpocznie się blokada stała jednego pasa ruchu na wysokości salonu VOLVO w Bielanach Wrocławskich do granicy Wrocławia ( w obu kierunkach).

Bezpieczeństwo ruchu drogowego podczas protestów będzie zabezpieczane przez policję. W przypadku jeżeli przebieg zgromadzenia zagrażałby życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach, a przewodniczący zgromadzenia nie reagowałby właściwie na takie sytuacje, wówczas przedstawiciel Gminy może zadecydować o rozwiązaniu zgromadzenia.

Mapa
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR