19
lipiec 2024, piątek
IMIENINY: Marcina, Wincentego, Wodzisława

TERAZ
zachmurzenie małe
23°
DZIŚ
bezchmurnie
27°
JUTRO
zachmurzenie duże
27°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Przedszkole Ul

nowe przedszkole w Gminie Kobierzyce! W Biskupicach Podgórnych otwarto placówkę dla ponad 200 przedszkolaków.

Otwarte w Biskupicach Podgórnych przedszkole „Ul” to pierwsza publiczna placówka na mapie gminy Kobierzyce, która jest prowadzona przez organ inny niż jednostka samorządu terytorialnego. Operatorem placówki jest LG Energy Solution Wrocław - jeden z największych inwestorów i pracodawców na Dolnym Śląsku. W pobliskim parku technologicznym pracuje ponad 10 tys. osób.

Kiedy przedstawiciele koncernu przyszli do nas z propozycją utworzenia przedszkola, przyjęliśmy to z entuzjazmem. Uważam, że to właśnie takie inicjatywy tworzą niezwykłe więzi pomiędzy biznesem a lokalną społecznością. Mam nadzieję, że w ślady LG pójdą inni – mówi Piotr Kopeć Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce.

Przedszkole ma charakter otwarty. Zapisy trwają cały rok, a placówka przyjmuje dzieci od 2,5 roku życia. Docelowo zajęcia będą prowadzone w 12 grupach dla ponad 200 przedszkolaków.

Dostępność instytucjonalnej opieki nad dziećmi to jedno z zadań samorządu. Dla nas to zadanie priorytetowe. W Gminie Kobierzyce od lat tworzymy warunki sprzyjające powstawaniu nowych miejsc opieki przedszkolnej, których w tej chwili są ponad 2 tysiące – podkreśla Maria Wilk Sekretarz Gminy Kobierzyce.

Na terenie Gminy Kobierzyce działa 7 publicznych przedszkoli i punktów przedszkolnych oraz 2 żłobki. Dodatkowo każda szkoła posiada oddziały przedszkolne czyli tzw. „zerówki”. W gminie znajduje się również 13 placówek niepublicznych.

Gracjana Rutkowska
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR